Bogdanović ne uspijeva pomoći Detroitu izaći iz serije poraza, Šarić dobrim učinkom sudjelovao u pobjedi Warriorsa

Dec 16, 2023; Milwaukee, Wisconsin, USA; Milwaukee Bucks center Brook Lopez (11) drives for the basket against Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) in the third quarter at Fiserv Forum. Mandatory Credit: Benny Sieu-USA TODAY Sports Photo: Benny Sieu/REUTERS

Benny Sieu/REUTERS

Bojan Bogdanović je s 24 koša (8/15) odigrao još jednu odličnu utakmicu ali to opet nije pomoglo Detroitu koji je izgubio od Milwaukeeja s 146-114 i lagano klizi prema rekordnom nizu uzastopnih poraza. Pistonsi su sada na 23 izgubljene utakmice za redom, rekord je 26, u sljedeće tri Bogdanović i društvo idu Atlanti, dočekuju Utah pa onda uzastopno igraju protiv Brooklyna, prvo u gostima pa kod kuće.

Za Milwaukee koji je već početkom druge četvrtine bio na +30 Damian Lillard je imao 33 koša (11/22) i pet asistencija, Bobby Portis 31 koš (11/18) i 12 koševa a Giannis Antetokounmpo je odigrao 26 minuta i upisao 22 koša (7/9), osam skokova i šest asistencija.

Golden State je u zadnje vrijeme u očajnoj formi, nije im baš pomogao ni Draymond Green svojim uzastopnih incidentima zbog kojih ga na terenu neće biti tko zna do kad. Ipak, Brooklyn ove sezone ne briljira (13-12) pa je bio dobra prilika za pobjedu Warriorsa. Golden State je imao +18 početkom druge četvrtine a Brooklyn je početkom četvrte uspio povesti. Ipak, Stephen Curry je od svojih 37 koševa (14/22) u tom periodu zabio 12 u nizu i odveo utakmicu na stranu Warriorsa koji su pobijedili s 124-120. Dario Šarić je opet bio učinkovit, za 21 minuti je imao 12 koševa (5/8), šest skokova i dvije asistencije. Klay Thompson je ubacio 24 (7/19), Brandin Podziemski 19 (7/15), Za Netse Cam Thomas 41 koš (15/24).

Denver i Oklahoma su u međusobnu utakmicu ušli kao treća i druga momčad zapada a pobjedu je odnio Thunder košem Shaija Gilgeous-Alexandera na devet sekundi prije kraja. Nuggetsima vodstvo 111-103 na tri i pol minute prije kraja nije bilo dovoljno, Gilgeous-Alexander je do kraja zabio sedam od ukupno 25 (9/20) i uz spomenuti zadnji ubačaj bio najzaslužniji za preokret na konačnih 118-117. Jalen Williams je imao 24 koša (11/20), Chet Holmgren 17 koševa (6/12), 11 skokova i ove sezone u ligi rekordnih devet blokada. Za Denver Nikola Jokić 24 koša (8/15), šest skokova, 12 asistencija i dvije blokade.