WTA Indian Wells: Donna Vekić ‘pokvarila’ Sabaljenku… Sad ju je izbacila i Emma Navarro

Američka tenisačica Emma Navarro (WTA – 23.) u svojoj je zemlji ostvarila najveću pobjedu u svojoj karijeri. Pala je druga igračica planete koja je upala u krizu

Navarro je u srijedu porazila Bjeloruskinju Arinu Sabaljenku sa 6-3, 3-6, 6-2 što joj je donijelo plasman u četvrtfinale WTA 1000 turnira u Indian Wellsu.

Nakon što je otvorila sezonu finalom u Brisbaneu i obranom naslova na Australian Openu, 25-godišnja Bjeloruskinja ne može ući u pravi ritam.

U Dubaiju je izgubila od naše Donne Vekić prvi meč nakon trijumfa u Melbourne Parku, a u Indian Wellsu je dospjela samo do osmine finala.

Novi izbornik objavio sastav: Donna Vekić i Petra Martić predvode Hrvatsku u Billie Jean King Cupu

Po jedan ‘break’ je odlučio prva dva seta dvoboja Navarro i Sabaljenke, da bi u odlučujućem setu 22-godišnja Amerikanka povela 4-1 i još jednim ‘breakom’ u osmom gemu došla do najveće pobjede u karijeri.

A i prvog četvrtfinala na WTA 1000 turnirima. Sabaljenka je prošle godine igrala finale u Indian Wellsu, u kojem je bolja od nje bila Kazahstanka Jelena Ribakina, koja je morala odustati od nastupa.

Navarro u četvrtfinalu čeka pobjednicu dvoboja Grkinje Marije Sakkari (WTA – 9.) i Francuskinje Diane Parry (WTA – 61.)