Viktoria Plzen iz kaznenog udarca do tri boda protiv Dinama

26.10.2023., Zagreb - Utakmica skupine C UEFA Europa Konferencijske lige, GNK Dinamo - FC Viktoria Plzen. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

Dinamo je upisao novi poraz u grupnoj fazi UEFA Konferencijske lige. Nakon početne pobjede nad Astanom i poraza kod Ballkanija Plavi su u 3. kolu skupine C na Maksimiru izgubili od Viktorije Plzen rezultatom 0:1 (0:0).

Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Tomaša Choryja koji je u 69. minuti realizirao kazneni udarac. Prethodno je prekršaj nad Hranačem u šesnaestercu napravio Bernauer.

Nakon tri odigrana kola Viktoria je na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova dok Dinamo, Astana i Ballkani imaju po tri. U sljedećem kolu izabranici Sergeja Jakirovića će 9. studenog gostovati u Češkoj.

Na početku utakmice Bad Blue Boysi su prigodnom koreografijom odali počast svom istaknutom članu Mislavu Vučetiću Kureu koji je početkom tjedna preminuo u snu u 41. godini života.

26.10.2023., Zagreb – Utakmica skupine C UEFA Europa Konferencijske lige, GNK Dinamo – FC Viktoria Plzen. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Na terenu nije bilo uzbuđenja do 18. minute kada su veliku šansu propustili gosti. Kopic je idealno s desne strane poslužio Jirku koji je s desetak metara iskosa pucao malo pored suprotne stative.

Dinamo je uzvratio u 26. kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa lukavo pucao Bulat te je zatresao bližu stativu. Isti igrač je u akciji i dvije minute kasnije kada je šutirao sa 17 metara, ali ovaj put lopta odlazi pored vratnice.

26.10.2023., Zagreb – Utakmica skupine C UEFA Europa Konferencijske lige, GNK Dinamo – FC Viktoria Plzen. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Špikić je u 35. minuti s desne strane oštro ubacio u peterac, a tamo je Hranač u posljednji trenutak izbio loptu ispred Emrelija.

Novi odličan pokušaj Bulata bilježimo u 44. minuti kada je dobio priliku iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, prebacio je živi zid te je pogodio gredu.

Nakon što je Perić u 54. minuti zaustavio prodor Jirke na dvadesetak metara od gola priliku iz slobodnog udarca je dobio Cadu te je šutirao malo pored gola Nevistića.

Drmić je nakon sat vremena igre uposlio Vidovića čiji prizemni pokušaj s desetak metara iskosa sigurno brani Baier. Minutu kasnije isti igrač je ponovno u šansi, nakon povratnog dodavanja Moharramija, a i ovaj put je njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora koji je išao pod prečku obranio vratar Viktorije.

Nakon ubačaja iz kuta u 67. minuti šansu za goste je imao Cadu, ali obrana Dinama je nakratko otklonila opasnost. Uslijedio je potom prodor Kalvacha čiji udarac sa šest metara odlično brani Nevistić, a u nastavku akcije Bernauer je na 15 metara napravio prekršaj nad Hranačem nakon čega je engleski sudac Jones dosudio kazneni udarac u korist Viktorije. Siguran izvođač s 11 metara bio je Chory koji je tako svoju momčad od 69. minute doveo u vodstvo.

Ristovski je u 88. minuti ostavio loptu za Kaneka koji je uspio uputiti udarac s ruba kaznenog prostora za sigurnu obranu Baiera.

Šulc je u 93. minuti lobom Nevistića uspio zatresti mrežu Dinama, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.