Nakon remija Reala i Tottenhama (1:1) u 3. kolu Lige prvaka, stisnuli su Keylor Navas i Hugo Lloris jedan drugome ruku negdje u tunelu Santiago Bernabeua jer ovo što su večeras na Santiago Bernabeuu pokazali golmani ne viđa se svaki dan.

Jedan je na kraju priče primio gol iz penala, a drugom je vlastiti igrač zabio – jedino tako su danas Navas i Lloris mogli kapitulirati.

Počelo je odlično za branitelje naslova. Već u 5. minuti Ronaldo je pogodio stativu nakon ubačaja Achrafa da bi Benzema odbijenu loptu poslao kraj gola. Trinaest minuta kasnije Ronaldo ponovno u šansi. Primio je loptu iskosa, bila je to dobra šansa, ali Portugalac je bio neprecizan.

Nitko ne zna kako je ova utakmica završila 1:1, izučavat će se 90 madridskih minuta još godinama, a najviše ljudi u šarenim dresovima na golovima Reala i Tottenhama. U 54. minuti je Casemiro ubacio na vrh peterca, Benzema puca glavom i kad su svi već vidjeli loptu u golu, javio se Hugo Lloris i rekao “Ne, ne gospodo, ne večeras!”. Nevjerojatnom reakcijom nogom je odbio loptu, iako će neki reći da ga je pogodila. Jest, ali Francuz je već padao u drugi kut i uspio je skinuti čisti zicer reprezentativnom kolegi.

Tako je Lloris poveo 2:1, a Navasu je pao mrak na oči kad je Francuz devet minuta kasnije krasnom paradom obranio Ronaldu za 3:1, a Kostarikancu je pobjegao na tri razlike u 65. minuti kad je zaustavio fantastičan Ronaldov prodor. Portugalac je nanizao nekoliko igrača Tottenhama i ipak mu je nedostajalo malo snage da jače zapuca po golu pa je Lloris ukrotio njegov udarac.

Tako su se i Real i Tottenham nekako izvukli poraza u fantastičnoj utakmici na Santiago Bernabeuu. Tko god da je dobio ne bi bilo nezasluženo, koji god golman da je izgubio bilo bi nezasluženo. Na kraju je Lloris u mini dvoboju slavio 4:3, ali bit će mu žao za onaj Kaneov promašaj. Doduše, kad se sjeti što je skinuo Benzemi, shvatit će da bod iz Madrida nikad nije loš rezultat.

Bravo Real, bravo Spursi, gospodo Keylor Navas i Hugo Lloris, duboki naklon. Ovakvih utakmica nedostaje u Ligi prvaka.

OZNAKE: gol, utakmica, Madrid, LP