Veliki korak za Kanadu: Nakon još jedne pobjede, sve su bliže plasmanu na SP 2022.

Nogometna reprezentacija Kanade napravila je veliki korak prema svom tek drugom plasmanu na svjetsko prvenstvo nakon što je u susretu 10. kola kvalifikacija zone CONCACAF u Hamiltonu pobijedila Sjedinjene Američke Države sa 2-0.

Kanada je povela golom napadača Bešiktaša Cylea Larina u sedmoj minuti, a konačan rezultat je postavio branič Hatayspora Sam Adekugbe u petoj minuti nadoknade.

Amerikanci su tijekom susreta imali nekoliko lijepih prilika, veći posjed lopte (64/36), uputili su više udaraca (13/8), te imali više kornera (4/1), no bodove je osvojio domaćin.

Kanada je na vrhu ljestvice sa 22 boda, četiri više od Sjedinjenih Država, dok je Meksiko treći sa 17 bodova i utakmicom manje. Četvrta je Panama sa 14 bodova.

Tri prve reprezentacije će se kvalificirati na SP, a četvrtoplasirana ekipa ide u interkontinentalno doigravanje.

Kanad je do sada samo jednom nastupila na World Cupu, 1986. u Meksiku gdje je u skupini upisala tri poraza uz razliku pogodaka 0-5.

OZNAKE: Kanada, SP 2022