UŽIVO: Gotova je utakmica! Hrvatska potpuno dominirala, ‘petarda’ na Rujevici

08.09.2023.,Rijeka - Stadion Rujevica, Kvalifikacijska utakmica za EURO 2024. Hrvatska - Latvija Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Hrvatske i Latvije u petak od 20:45 sati na Rujevici igraju susret 5. kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

“Mi imamo respekt prema svima i takva je stvar i s Latvijom. To sam rekao i igračima i stožeru, i krenut ćemo s najjačim mogućim sastavom. Želimo igrati s 15 igrača, rasporediti snagu i nećemo mijenjati ništa. Krećemo s najjačim što imamo, ali nemojte me dovoditi u situaciju da mijenjam svoj stil i najavljujem sastav. Idemo s punom snagom. Nama što prije treba tih 15-16 bodova da se plasiramo”, rekao je Zlatko Dalić na konferenciji za medije.

Sudac večerašnje utakmice je Philip Farrugia s Malte, a pomoćnici su mu Alan Camilleri i Luke Portelli.

Hrvatska bi pobjedom uhvatila priključak s vodećom Turskom koja ima pet bodova i dvije utakmice više od Hrvatske.

Početne postave:

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić – Kramarić, Ivanušec, Perišić – Petković

LATVIJA: Purinš – Savalniks, Černomordijs, Dubra, Sorokins – Jaunzems, Emsis, Tobers, Ciganiks – Uldrikis, Ikaunieks

Tijek susreta:

90′ Završena je utakmica na Rujevici!

87′ Juranović je sjajno s ruba šesnaesterca opalio prednjim volejom, od bloka je to otišlo pored gola.

86′ Dvostruka izmjena kod Latvije. Izlaze Jaunzems i Tobers, u igri su D. Ikaunieks i Saveljevs

84′ U odličnoj šansi našao se Šutalo nakon kornera, no njegov udarac ide ravno u gostujućeg golamana.

81′ Žuti kaerton za Ciganiksa

78′ Pašalić pogađa za 5:0! Nakon dva brza pasa Perišić je u prodor gurnuo Marija Pašalića koji se sjurio prema šesnaestercu, okrenuo prema sredini i onda snažnim udarcem pogodio rašlje za 5:0.

77′ Izašao je J. Ikaunieks, ušao je Daskevics

75′ Opasan pokušaj Juranovića koji je dočekao loptu na desnoj strani, udarac je otišao malo preko gola.

68′ 4:0 za Hrvatsku! Barišić je odmah po ulasku sjajno ubacio, lopta dolazi do Kramarića koji pogađa

67′ U igru ulaze Barišić i Musa, izlaze Petković i Sosa

64′ Još jedna dobra šansa za goste. Ikaunieks je dobio odličnu loptu, ali Livaković je dobro obranio

60′ Spremaju se izmjene u Hrvtaskoj. Izlaze Brozović i Modrić, ulaze Pašalić i Vlašić

56′ Iz igre je zbog ozljede izašao Savalnieks, ušao je Krollis

53′ Pokušao je opet Ivanušec, no pucao je u golmana

48′ Odlična prilika Modrića. Prošao je nekoliko igrača i snažno pucao. Vratar odbija do vratnice, a na odbijenu loptu natrčao je Kramarić, čiji udarac također ne pronalazi put do mreže. Modrić za kraj akcije ponovno pokušava, no odlazi to daleko iznad gola

46′ Promjena na poluvremenu. U igri je Vida umjesto Gvardiola

45’+2 Završeno je poluvrijeme na Rujevici, Hrvatska vodi 3:0

45’+1 Snažan udarac Perišića s ruba šesnaesterca otišao je malo pored gola

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

44′ Hrvtaska vodi 3:0! Fantastično je prošao Perišić po lijevoj strani i oštro ubacio u peterac, gdje je čekao Petković, koji nije imao problema zabiti za vodstvo 3:0!

41′ Snažan udarac Gvardiola s više od 20 metara, odlazi to malo iznad gola

38′ Navijači na Rujevici zapjevali su Luki Modriću koji sutra puni 38 godina.

33′ Kramarić je dobio pas u korak, prebacio je na lijevu nogu pa loše pucao

29′ Nova prilika za Hrvatsku! Sjajna duga lopta Modrića za Perišića koji puca pored gola

29′ Opasna kontra Latvije, njihov napadač izbio je sam ispred Livakovića, no hrvatski vratar sjajno brani

26′ Odličnu loptu od Modrića na desnoj strani dobio je Kramarić koji je ušao u šesnaesterac iskosa i tukao, ali ravno u golmana.

19′ Probao je Ivanušec udarcem sa sredine terena, na 20 metara od gola, ali odlazi to u blok.

13′ Luka Ivanušec pogađa za 2:0! Perišić je lijepo ubacio, Petković odbio loptu do Ivanušeca koji se dobro snalazi i povećava vodstvo Hrvatske

7′ Brozović je ubacio, na lopti je bio Perišić, no njegov udarac odlazi pored gola.

6′ Odličan ubačaj na drugu stativu za Petkovića, ali napadač Dinama nije dobro glavom zahvatio loptu.

5′ Gužva na sredini terena. Modrić je burno reagirao na jednog igrača Larvije.

3′ Hrvatska vodi!! Sjajno je pogodio Bruno Petković iz slobodnog udarca kojeg je izborio Joško Gvardiol

1′ Počela je utakmica u Rijeci