UŽIVO Gotovo je! Austrija remizirala protiv Hrvatske

epa11072460 Croatia players celebrate after the EHF Men's EURO 2024 Group B handball match between Spain and Croatia in Mannheim, Germany, 12 January  2024.  EPA/RONALD WITTEK

EPA/RONALD WITTEK

Hrvatska rukometna reprezentacija u nedjelju od 20:30 sati igra protiv Austrije u drugom kolu Europskog prvenstva. Dva dana nakon ogromnog slavlja nad Španjolcima, izabranici Gorana Perkovca traže drugu pobjedu i prijenos maksimalna dva boda.

Suparnik našim rukometašima je reprezentacija Austrije koja je u prvom kolu bila bolja od Rumunjske. U jednoj od najboljih utakmica hrvatskog rukometa, ekipa izbornika Gorana Perkovca u prvom je kolu razbila moćnu Španjolsku s nevjerojatnih 39:29. U prvoj današnjoj utakmici skupine, rukometaši Špsnjolske su slavili protiv Rumunjske s 36:24.

“Austrija će biti neugodan protivnik s odličnim pojedincima. Ne trebamo ih se bojati, ali sigurno će biti zahtjevna utakmica. Morat ćemo kontrolirati Huteceka, Bilika i Živkovića. Usto imaju i vrlo brzu tranziciju, jako su brzi u protunapadima. Čeka nas intenzivna utakmica u kojoj moramo postaviti svoja pravila”, rekao je hrvatski izbornik Goran Perkovac u najavi utakmice.

U početnoj postavi napravljena je jedna promjena u odnosu na Španjolsku. Matej Mandić staje na gol umjesto Filip Ivića. Ostatak je isti – na krilima Šoštarić i Jelinić, vanjska linija Martinović-Cindrić-Srna, a pivot je Načinović.

Tijek susreta:

60′ Dvije minute za Božovića. Još 30 sekundi do kraja…

Neiskorišteni napad, Austrijanci krenuli u kontru, no loptu hvata Cindić. Gotovo je!

58′ Herburger s crte smanjuje na 28:27. Izjednačenje i time-out za Hrvatsku

57′ Božović još jednom vrlo precizan.

56′ Glavaš za 28:25!

56′ Mandić brani još jedan zicer, a uz to je izborio i dvije minute jer ga je Frimmel pogodio loptom u glavu.

55′ Božović zabija, a onda Klarica odgovara iz teške pozicije. Išli su zatim Austrijanci na brzu realizaciju, no Mandić brani zicer Wagneru!

53′ Glavaš je pogodio, a na drugoj strani je Mihić izborio prekršaj u napadu!

52′ Cindrić nakon dugo vremena pogađa, 25:23 je. Frimmel brzo odgovara.

51′ Klarica je promašio zicer u kontri za +3, a Bilyk to kažnjava.

50′ Prolazi opet kombinacija Lučin-Načinović

Lučin je dobio dvije minute isključenja

49′ Načinović pogađa na asistenciju Lučina.

Huteček uz pomoć bloka zabija.

48′ Šoštarić opet pogađa neobranjivo iz sedmerca, 22:20 je. Božović odgovara.

Martinović je izborio sedmerac i isključenje, no nakon toga je ostao ležati… Drži se za rame, teško da će moći nastaviti utakmicu.

47′ Huteček uzvraća golom pod prekršajem, Mamić zaradio dvije minute isključenja.

Martinović vodi Hrvatsku na +2!

45′ Šoštarić iz sedmerca vraća vodstvo Hrvatskoj, 20:19.

43′ Lučin je došao do svog prvog pogotka danas.

42′ Huteček drži Austrija na +1.

40′ Načinović zabija na sjajnu asistenciju Cindrića, a na drugoj strani je Ivić obranio šut Webera s krila.

39′ Frimmel s krila donosi Austriji prvo vodstvo. Time-out Hrvatske.

38′ Huteček pogađa za novo poravnanje.

37′ Veron Načinović za 17:16.

35′ Bilyk zabija za 15:15, Glavaš nas s crte dovodi u novo vodstvo

33′ Weber smanjuje na -1 Austrije.

32′ Prvi pogodak Hrvatske u drugom dijelu zabio je Klarica

Herburger odmah odgovara golom za 15:13.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme u Njemačkoj

Obrana je popustila, ali Mandić upisuje novu obranu

Kraj prvog poluvremena.

24′ Bilyk pogađa nakon time-outa.

23′ Klarica vraća Hrvatsku na +2, 12:10 je.

22′ Šoštarić neobranjivo odgovara, također iz sedmerca

21′ Weber koristi prvi sedmerac na utakmici.

20′ Napokon gol Hrvatske. Šipić s crte.

18′ Muči se Hrvatska u napadu u ovim trenucima. Karačić je odlično asistirao za Jelinića, no Mostl je to sjajno obranio.

17′ Novi gol Wagnera, Austrija stiže na -1. Time-out zove Perkovac.

14′ Greška Hrvatske u napadu, Bilyk na drugoj strani spušta na -2 Austrije.

12′ Golčina Srne izvana, a Mandić opet sjajno brani.

11′ Treći gol Webera

10′ Opet je Jelinić prošao na crtu i zabio. Treći njegov gol danas.

Cindrić zabija pa brzo odgovara Živković.

7′ Srna je ‘zaradio’ prvo isključenje večeras

Živković pogađa za 5:2

5′ Mandić sada brani udarac Živkovića izvana. Na drugoj strani je Cindrić pucao preko gola, prvi je to neiskorišteni napad Hrvatske.

4′ Nova obrana Mandića, Martinović prolazi za 5:1

3′ Weber lijepo pogađa za 2:1, no odmah i Jelinić pogađa.

Nakon prijestupa u austrijskom napadu, Šoštarić je pogodio za 4:1

2′ Prva obrana Mandića, Jelinić iz kontre pogađa za 2:0

1′ Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad!