UŽIVO: Gotovo je! Hajduk je prošao dalje!

epa10114322 Vitoria de Guimaraes player Anderson Silva (R) in action against Hajduk Split player Josip Vukovic (L) during their UEFA Europa Conference League qualification soccer match, held at D. Afonso Henriques stadium, in Guimaraes, Portugal, 10 August 2022.  EPA/HUGO DELGADO

EPA/HUGO DELGADO

Nogometaši Hajduka od 18 sati igraju uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Konferencijske lige. Splitski klub prošli je tjedan na Poljudu rezultatom 3:1 pobijedio Vitoriju Guimaraes, pogocima Sahitija, Melnjaka i Krovinovića.

U slučaju prolaska, Hajduk će u zadnjoj kvalifikacijskoj rundi Konferencijske lige igrati protiv Villarreala.

Glavni sudac utakmice je Ali Palabiyik iz Turske. Pomagat će mu Serkan Olguncan i Ceyhun Sesigüzel, dok je četvrti sudac Atilla Karaoglan.

Sastavi:

Vitoria: Varela, Miguel, Amaro, Mumin, Ogawa, Andre Almeida, Pains, Tiago Silva, Lameiras, Anderson, Antonin.

Hajduk: Kalinić, Mikanović, Simić, Elez, Melnjak, Vuković, Grgić, Krovinović, Sahiti, Livaja, Čolina.

Tijek susreta:

90’+4′ Gotovo0 je! Hajduk je prošao dalje!

90’+1 Biuk je dobio žuti karton.

86′ Dambrauskas radi još dvije zamjene. Izlaze Mikanović i Vuković, a ulaze Lovrencsics i Atanasov.

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

88′ Marko Livaja je odlično poslužio Biuka, no ovaj je promašio. Naknadno, sudac je označio i zeleđe

84′ Pokušao je Krovinović s 25 metara, ali bilo je to slabašno.

83′ Lameiras je pucao direktno u Kalinića

77′ Crbeni karton! Tiago Silva zaradio je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Krovinovićem

74′ Izlazi Sahiti, ulazi Awaziem

69′ Fantastična prilika za Hajduk! Biuk je odlično prošao, no na njegov ubačaj Livaja je samo malo zakasnio

62′ Iz igre izlazi Čolina, ulazi Stipe Biuk

59′ Korner Hajduka izveo je Krovinović, ali otišlo je to ravno u ruke Brune Varele. Toni Borevković zasmetao je domaćem vrataru na ispucavanju i za to dobio žuti karton

57′ Žuti karton za Čolinu

54′ Anderson je imao dobru priliku. Pucao je, Elez je imao dobar blok i lopta je završila pored vrata Kalinića. Iz kornera Portugalci nisu uspjeli opasnije zaprijetiti

46′ Borevković je ušao umjesto Simića. Kod Portugalaca, umjesto Antonina na terenu je Jota Silva.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+4 Označen je kraj prvog poluvremena!

45′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

45′ Sada festival žutih kartona – dobili su ih Vuković, vratar Portugalaca, pomoćnik Dambrauskasa…

45′ Silva je zaradio ‘samo’ žuti karton. VAR-a nema, a da ga je bilo zbog nesportskog bi ponašanja prema Sahitiju mogao dobiti i crveni

44′ Sahiti je sjajno prošao, ali nije uspio prevariti portugalskog vratara. Suci su naknadno označili zaleđe, a došlo je i do malog koškanja među igračima

42′ Žuti karton sad za Portugalce – Amaro je zaustavio Livaju

40′ Žuti karton sad je dobio i Simić. Udario je suparničkog igrača po licu

37′ Livaja je izgubio loptu na suparničkoj polovici, a zatim je uklizao i zahvatio portugalskog igrača. Dobio je žuti karton

34′ Faul za Vitoriju. Nakon slobodnog udarca, Anderson nije uspio zahvatiti loptu, bez opasnosti za Kalinićeva vrata

32′ Simić izbacuje za prvi udarac iz kuta za Portugalce. Sve je išlo na prvu vratnicu, no Hajdukovci su to izbili

31′ Pokušao je ponovno Almeida, ali Kalinić je ovaj put obranio

27′ Još je jednom probao Čolina, ovaj put glavom. Otišlo je to iznad gola

25′ Turski sudac označio je pauzu za vodu, poslao je igrače na kratak predah

23′ Fantastična prigoda za Čolinu. Išao je sam, pucao prema vratima Portugalaca, no lopta je završila na mreži. Prva prava prilika Splićana

23′ Anderson je pokušao centrirati, no Kalinić je uspio uhvatiti lopti

20′ Udarac Silve, ali završava daleko od gola Kalinića, na tribinama kod Torcide

18′ Hajduk još uvijek izgleda podosta nervozno

15′ Hajduk nema napadačkih rješenja. Sve se vraća do Kalinića

8′ Nastavlja se pritisak Vitorije. Na početku susreta opasno prijete

5′ Najgori mogući početak za Hajduk. Anderson je pogodio za 1:0 Portugalaca. Ofenzivac domaćina primio je loptu na rubu kaznenog prostora, stoperi Hajduka nisu ga uspjeli blokirati, a on je potegnuo iz voleja, iz okreta, i krasno zabio. Kalinić je bio nemoćan.

1′ Počela je utakmica u Portugalu! Sretno, ‘Bili’!

17:40 Na Facebooku je objavljena snimka kortea Hajdukovih navijača na putu do Vitorijinog stadiona.

17:30 Trener Hajduka Valdas Dambrauskas u odnosu na prvu utakmicu protiv Vitorije napravio je jednu promjenu u početnih 11. Biukovo mjesto zauzeo je Čolina.