UŽIVO: Gotovo je! Delirij na Poljudu! Sjajna akcija Hajduka, Sahiti lijepo zabio za pobjedu

01.10.2023., Split, stadion Poljud - SuperSport HNL, 10. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo.  Emir Sahiti Photo: Marko lukunic/PIXSELL

Marko lukunic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Dinama u nedjelju od 18 sati u 10. kolu SuperSport HNL-a igraju najveći derbi hrvatskog nogometa. Hajduk je trenutno vodeća momčad lige s dva boda više i utakmicom više od Dinama, a aktualni prvak nalazi se na trećem mjestu.

Poljud će i za ovu utakmicu biti pun. Ulaznica u slobodnoj prodaji nema od utorka, derbi je rasprodan i Hajduk će imati fantastičnu podršku punih tribina. Torcida je u subotu poslijepodne stigla na posljednji trening Hajduka uoči utakmice. Više od tri tisuće navijača pjesmom je dalo podršku svojoj momčadi. Potom su u večernjim satima na Rivi pripremili pravi spektakl – upalili su tisuću baklji kako bi obilježili rekord – 100 tisuća članova Hajduka.

Suci

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač, a arbitru iz Sv. Ivana Zeline to će biti šesti put u karijeri da vodi najveću utakmicu hrvatskog sporta. U dosadašnjih pet susreta u kojima je Pajač sudio Hajduk je upisao dvije pobjede, dvaput je bilo neriješeno, a Dinamo je slavio prošle godine u Superkupu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Pajaču će na Poljudu pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), a suce će kontrolirati Tomislav Petrović (Osijek).

Početne postave

Hajduk: Lučić – Melnjak, Uremović, Šarlija, Moufi – Krovinović, Sigur – Sahiti, Odjidja-Ofoe, Benrahou – Livaja

Dinamo: Nevistić – Ljubičić, Perić, Šutalo, Moharrami – Mišić, Bulat – Vidović, Baturina, Emreli – Petković

Tijek susreta:

90+6′ Gotova je utakmica! Hajduk je odnio pobjedu!

90+2′ Livaja je sada sjajno pronašao Trajkovskog, koji je izbio sam ispred Nevistića. No, loše puca i Nevistić to brani

90′ Četvrti sudac pokazao je da će se igrati još najmanje šest minuta sudačke nadoknade

90′ Nova zamjena kod Hajduka. U igru ulazi Dino Mikanović umjesto Moufija

86′ Sjajna prilika sada za Hajduk. Dolček je malo predugo čekao s udarcem, Trajkovki puca u blok, na kraju korner za domaće. Trajkovski ga je izveo, Nevistić boksa

84′ Prekršaj nad Kulenovićem napravio je Šarlija. Zaiskrilo je potom između Ademija i Žapera, smirili su to njihovi suigrači

83′ Nova promjena u Hajduku. U igru ulazi Dolček umjesto strijelac Sahiti

78′ Evo i te promjene. Izalzi Benrahou, u igri je Diallo

78′ Čini se da se Diallo sprema ući u igru. Ponovno se nadvio gusti oblak dima nad travnjak

76′ Baturina se sjurio prema golu Lučića, u borbi za loptu napravio je prekršaj nad Moufijem. Marokanac je ostao ležati na travnjaku, stigla je i liječnička ekipa, a Baturina je zaradio žuti karton

74′ Ušli su Kulenović umjesto Bulata i Mihaljičenko umjesto Ljubičića

73′ Sudac je svirao prekršaj Žaperu. On mu je zapljeskao. Potom je Pajač izvadio žuti karton

69′ Utakmica je nastavljena nakon pirotehničkog slavlja navijača Hajduka.

68′ 33.824 gledatelja na Poljudu!

67′ Igra je privremeno zaustavljena. Teren je pun dima od baklji

66′ Velika bakljada na sjeveru

65′ Udarac iz kuta za Dinamo. Lopta je došla na pet metara, bilo je tu gužve, no izbili su to braniči Hajduka

61′ Iz igre izlazi Emreli, ulazi Arijan Ademi. 61′ Iz igre izlazi Emreli, ulazi Arijan Ademi. Kaneko mijenja Vidovića

59′ Poljud je u deliriju! Lučić je ispucao do Trajkovskog, koji glavom prebacuje za Sahitija. Odlično zabija pored Nevistića za vodstvo Hajduka!!! Akcija u tri dodira! Mirno je Sahiti zabio vanjskom, dotaknuo je loptu Nevistić, ali nije mogao obraniti

55′ Krenuo je Sahiti u kontru, ali je blokiran. U začetku akcije Mišić je napravio prekršaj te dobio žuti karton

53′ Pokušaj sada s druge strane. Drmić je dao za Bulata koji snažno puca, ali pogađa Uremovića u ‘najbolnije mjesto’. Branič Hajduka ostao je ležati na travnjaku, trebat će mu malo vremena da dođe sebi

52′ Veliki presing Krovinovića na Vidoviću, iznudio je njegovu pogrešku pa će biti aut za Hajduk. No, čim se lopta vratila u igru, Trajkovski radi prekršaj

51′ Prvo je srušen Trajkovski, Pajač je pustio igru. Nakon što je na travnjaku završio Melnjak, sudac svira prekršaj. Melnjaka je u naletu ‘pokupio’ Drmić. Trajkovski izvodi slobodni udarac, ali odlazi to točno u ruke Nevistića

50′ Trajkovski daje za Krovinovića, koji s ruba šesnaesterca sa strane pokušava, ali njegov udarac odlazi pored gola

48′ Pokušao je Bulat, njegov udarac odlazi malo pored gola

47′ Šarlija je faulirao Baturinu i dobio žuti karton. Bulat je izveo slobodni udarac, boksa to Lučić. Bit će aut za Dinamo

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu

46′ Dvije promjene u Hajduku. Iz igre su izašli Sigur i Odjidja-Ofoe. U igri su Žaper i Trajkovski

45+3′ Benrahou izvodi korner, izbacili su Dinamovci u aut, a Pajač svira kraj poluvremena

45+2′ Prekršaj nad Livajom, čini se da će slobodni udarac biti posljednja šansa u prvom dijelu. Benrahou je izveo slobodnjak, dolazi lopta u gužvu, bila je dobra situacija za Marka Livaju, na kraju Dinamovi igrači izbacili u korner

45′ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena

44′ Evo i te očekivane izmjene – Josip Drmić umjesto Brune Petkovića

42′ Na travnjaku je ostao ležati Bruno Petković. Pridigao se, ali je i skinuo kapetansku traku. Čini se da traži izmjenu. Izašao je s terena, izgleda da ne može nastaviti. Jakirović je s klupe digao Drmića

39′ Baturinina lopta došla je do Petkovića, a Šarlija blokira u zadnji čas. pokušali su Dinamovi igrači još jednom, ali Šarlija je i to blokirao

35′ Sada je netko i na klupi Hajduka dobio žuti karton. Pajač daje nekoliko savjeta Ivanu leki kako bi se smirila situacija

34′ Sada je Krovinoviću sviran prekršaj, negodovao je kapetan Hajduka Marko Livaja, koji je zbog prigovora zaradio žuti karton

33′ Moufi je uzeo loptu Vidoviću, sjurio se prema golu Nevistića. Vidović ga je sustigao i srušio, a sudac Pajač se nije oglasio. Glasni prigovori s tribina

32′ Novi korner za Dinamo. Bulat je pucao prema golu, ali Uremović je skrenuo u korner. Bulat je to izveo, netko je od Dinamovih igrača ostao ležati u petercu, a loptu su izbili Hajdukovi igrači

29′ Prekršaj za Dinamo, u bilježnici suca Pajača završio je i Melnjak nakon starta  na Emreliju. Bulat ubacio, ali Benrahou je izbio loptu iz šenaesterca

25′ Prvi žuti karton na utakmici za Emrelija koji je faulirao Melnjaka

24′ Korner za Dinamo, Uremović traži opasnu igru. Bulat je izveo korner, Perić je napravio prekršaj nad Šarlijom

20′ Opasna akcija Hajduka, Perić je pogriješio, ali Odjidja-Ofoe je u zaleđu

18′ Pokušao je sada Marko Bulat prizemnim udarcem, odlazi to u ruke Lučića

15′ Livaja se uspio izboriti za loptu, došla je do Sahitija koji pokušava odmah iz voleja. Hvata to Nevistić

14′ Prekršaj Sigura nad Bulatom. Slobodni udarac izveo je Bruno Petković, navijači ga ometaju laserima. Petković puca iznad živog zida, i malo iznad grede

11‘ Pritisak Hajduka. Novi korner za domaćine Dinamova obrana uspješno je izbacila

9′ Livaja je na lijevom krilu, njegov ubačaj za Melnjaka je blokiran, a na kraju je došlo do nesprazuma u Dinamovoj obrani. Korner za Hajduk izveo je Benrahou, pokušao je netko od domaćih nogometaša, ali loptu hvata Nevistić

8′ Pogreška Nevistića. Na jednu ubačenu loptu očajno je reagirao, lopta mu je ispala i došla je do Odjidje koji je gađao u mrežu, ali Šutalo je očistio s crte. Hajdukovci su tražili igranje rukom nekog iz obrane Dinama, ali Pajač nije ništa sudio

6′ Odličan dribling Vidovića u 16 metara Hajduka, igrač Dinama je pao i tražio je penal, ali sudac Pajač je pustio igru.

2′ Torcida je pripremila spektakularnu koreografiju preko dvije poljudske tribine. Navijačka skupina Hajduka preko čitave sjeverne, ali i istočne tribine raširila je koreografiju koja je posvetila prelasku 100 tisuća članova splitskog kluba.

1′ Počela je utakmica na Poljudu!