ARMENIJA – HRVATSKA 0:1 Hrvatska osvojila tri boda, sve bliže je Euru

11.09.2023., Erevan, Armenija - Kvalifikacijska utakmice za UEFA Euro 2024. nogometno prvenstvo, 6. kolo, Armenija - Hrvatska.  Photo: Hrach Khachatryan/PIXSELL

Hrach Khachatryan/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak od 18 sati u Erevanu igra utakmicu šestog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Njemačkoj.

Sudac današnje utakmice je Francuz Clément Turpin, a pomoćnici njegovi sunarodnjaci Nicolas Danos i Cyril Mugnier. Četvrti sudac je Ruddy Buquet, također iz Francuske.

‘Vatreni’ su u petak na Rujevici protiv Latvije slavili 5:0. Dva gola postigao je Bruno Petković, a po jedan su dodali Luka Ivanušec, Andrej Kramarić i Mario Pašalić. Armenci su u Turskoj odigrali 1:1. Hrvatska nakon tri utakmice ima dvije pobjede i jedan remi, odnosno sedam bodova. Armenija ima isto toliko bodova, ali i utakmicu više. U četiri utakmice upisali su dvije pobjede, remi i poraz.

UTAKMICU UŽIVO PRATITE OVDJE:

90+4′ Kraj utakmice! Hrvatska je dobila Armeniju.

90′ Igrat će se još tri minute.
86′ Još jedna prilika za Hrvatsku, Musa i Brozović uklizali su na ubačaj Perišića, ali od bloka je lopta otišla u korner.
84′ Kod Hrvatske Petković ide van, ulazi Musa.
80′ Majer je našao Perišića na drugoj stativi, ovaj je pucao i promašio gol. No ipak je suđeno zaleđe. Deset minuta ostalo je do kraja regularnog dijela. Ne bi smjelo biti ni previše sudačke nadoknade, nije bilo zasad puno prekida.
78′ Dobar sada period igre za Armence, više riskiraju i dolaze naprijed.
75′ Sreća za Hrvatsku nakon kornera. Serobyan je ostao sam na udarcu unutar kaznenog prostora, ali nabio je loptu preko gola. Baš loš udarac krilnog napadača domaćih.
75′ Majer ulazi umjesto Ivanušeca.
74′ Što je sad promašio Stanišić… Bio je sam na desnoj strani, pucao je snažno s 15-ak metara iskosa, ali samo pored gola.
72′ Izvrsna obrambena reakcija Josipa Šutala, koji je spriječio kontru Armenije uklizivanjem na centru.
69′ Andrej Kramarić ide van iz igre, ulazi Mario Pašalić. Kod Armenije umjesto Ranosa ulazi Briasco.
67′ Modrić proigrava Kramarića na desnoj strani, on puca, ali zasmetao mu je Mkhrtchyan i nije taj udarac bio opasan.
66′ Barišićev ubačaj iz prekida je bio dobar, ali nikog od naših nema na toj lopti.Ž
62′ Redaju se prilike za Hrvatsku. Modrić je pronašao Perišića. Udarac u prvi kut obranio je Čančarević.
60′ Kramarić se oslobodio i pucao lijevom nogom, za malo je to otišlo pored gola.
56′ Perišić je petom proigrao Kramarića, koji je došao sve do peterca, no Čančarević je izašao s gola i obranio njegov pokušaj. Velika je ovo bila prilika za Hrvatsku.
54′ Odlično je Barišić pronašao u napadu Petkovića, koji se zagradio i pokušao proigrati Perišića, no malo je preslabo bilo to dodavanje.
51′ Potegnuo je Modrić isprve nakon jedne odbijene lopte. Netko je to dirao i bit će korner za Hrvatsku.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+4′ Bitchakhchyan je pokušao iz daljine lijevom nogom, no preslab je to bio udarac da bi zadao probleme Livakoviću. Uhvatio je to lako golman Hrvatske. Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Sjajna akcija Hrvatske. Petković je dao na desnu stranu za Kramarića, koji je povratnu loptu ostavio za Perišića. Pucao je isprve krilni napadač Hrvatske, ali pored gola je otišla lopta.
45′ Produžeci prvog poluvremena. Igrat će se još četiri minute.

43′ Novi dobar pokušaj Hrvatske. Ivanušec ovaj put nije bio precizan. Armenci su imali u prvom dijelu samo jednu pravu priliku.
38′ Perišić je glavom spustio za Barišić, on puca, ali slabo i bezopasno pored gola.
37′ Ivanušec je sjajno prošao dvojcu igrača, ubacio u sredinu, no izbili su to Armenci.
36′ Igra se nastavlja.
35′ Dron je prekinuo utakmicu na kratko. Na njemu je zastava Armenije i pokrajine Nagorno Karabah.
25′ Ubacio je Perišić, no bilo je to preblizu armenskom golamanu.
24′ Hrvatska dominira posjedom. Ima 65 posto vremena zasad loptu u svojim nogama.
21′
Gvardiol dobio žuti karton, startao je na nogu Iwua.
20′ Brozović sjajnom reakcijom prekinuo mogući kontra napad Armenije.
17′ Prvi udarac na gol Hrvatske. Livaković se ispružio i odbio to u korner.
16′ Pokušali su odma iznenaditi Armenci, Opet je Šutalo na mjestu i izbacio je loptu u out.
15′ Gol je! Hrvatska vodi 1:0.

13′ Kramarić je zabio gol, provjerava se to.
11′ Izvrsno je Kramarić smirio jednu dugu loptu i ubacio u sredinu, no Čančarević je pravovremeno izašao i uhvatio ju u ruke.

9′ Odlična prilika za Hrvatsku. Perišić je ubacio s lijeve strane desnom nogom, Petković je uspio skrenuti tu loptu prema golu, ali prošla je ona pored gola. Šteta, bila je ovo dobra šansa.

7′ Armenija nije išla na ubačaj iz kornera, već na kombinaciju. Nije to prošlo i lopta je za Livakovića.

7′ Prvi ozbiljniji pokušaj Armenaca. Lopta je išla iza leđa naše obrane, ali Šutalo je klizećim startom to očistio u korner.
3′ Pokušao je Stanišić centaršutem, no blokirano je to.

1′ Započeo je važan dvoboj između Armenije i Hrvatske za odlazak na Europsko prvenstvo u Njemačkoj iduće godine, sretno dečki!
1′ Minuta šutnje u Erevanu. Maroko je pogodio razoran potres u kojem je živote izgubilo najmanje 2500 ljudi. UEFA je najavila da će na svim reprezentativnim utakmicama do 21. rujna održati minutu šutnje.

Kvalifikacijska utakmice za UEFA Euro 2024. nogometno prvenstvo, 6. kolo, Armenija – Hrvatska. Photo: Hrach Khachatryan/PIXSELL

Početne postave:

Armenija: Chancharevich, Calisir, Mkrtchyan, Artiunian, Tiknizjan, Iwu, Dashyan, Spertsyan, Ranos, Bichakhcjyan, Zelarayan

Hrvatska: Livaković: Šutalo, Gvardiol, Barišić, Stanišić, Brozović, Ivanušec, Modrić, Perišić, Kramarić, Petković