Turska i Armenija podijelile bodove. Evo kakvo je sada stanje na ljestvici

28.03.2023., stadion Timsah Arena, Bursa, Turska - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2024. godine, skupina D, 2 kolo, Turska - Hrvatska. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Pobjedom protiv Latvije na Rujevici Hrvatska je nastavila uspješno koračati prema plasmanu na Europsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Njemačkoj. Pred 8.152 gledatelja izabranici Zlatka Dalića su slavili rezultatom 5:0 (3:0), a pred dvostrukog strijelca Brune Petkovića pogodak su postigli i Luka Ivanušec, Andrej Kramarić te Mario Pašalić.

U drugom susretu skupine vodeća Tuska bila domaćin drugoplasiranoj Armeniji.

Armenija je povela u 49. minuti iz napada po lijevoj strani. Lopta je bila upućena po travi u turski šesnaesterac, pritom je prošla četvoricu igrača domaće reprezentacije i stigla do Artaka Dashyana, koji ju je poslao ispod Merta Günoka za gol i prednost gostiju.

Do izjednačenja je došlo u 88. minuti. Strijelac za podjelu bodova bio je Bertug Yildrim, koji je na više od 20 metara dočekao odbijanac i zabio za podjelu bodova, koja je Tursku zadržala na vrhu ljestvice.