UŽIVO: PENALI! Livaković obranio TRI komada, Hrvatska je u četvrtfinalu!!!!!

Pixabay, Igor Kralj/PIXSELL, HINA/ Damir SENČAR, EPA/Neil Hall

Nogometaši Hrvatske od 16 sati protiv Japana igraju utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Pobjednik ovog susreta u četvrtfinalu igrat će protiv pobjednika utakmice Brazila i Južne Koreje, koji se igra večeras od 20 sati.

Glavni sudac susreta bit će Ismail Elfath. Pomoćnici će mu biti Corey Parker i Kyle Atkins (obojica Amerikanci), dok će četvrti sudac biti Alžirac Mustapha Ghorbal.

Početne postave:

Japan: Gonda – Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi – Ito, Morita, Endo, Nagatomo – Doan, Maeda, Kamada

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Petković, Perišić

* Traje dogovor s obje strane o izvođačima penala

120’+1 GOTOVO JE! Idemo na jedanaesterce

120+1′ Majer je sada pokušao s ruba kaznenog prostora. Odlazi to pored vratnice

120’Još minuta nadoknade

119′ Ubacuju naši, pokušavaju. Čini se da je Barišić na izmaku snaga, ali trči, ubacuje

116′ Žuti karton sada za Bornu Barišića

115′ Novi pokušaj Japanaca, sigurno kupi Livaković

114′ Pašalić je sada, netom prije će lopta izaći u aut, pogodio Japanca. Juranović ubacuje, dobar pokušaj naših, lopta je u rukama Gonde

111′ Livaja je dao za Majera, njegov ubačaj je blokiran, no od Livaje odlazi u korner.

109′ Opasan ubačaj Japanaca, siguran je Gvardiol

106′ Morita izlazi, Tanaka ulazi. Kod Hrvatske igru su napustili Perišić i Budimir, ušli su Livaja i Oršić

105+2′ Gotov je prvi produžetak

105′ Dvije minute produžetka

105′ Kontra Japanaca, Mitoma snažno puca, Livaković odlično brani! Korner za Japan – Minamino ubcuje, Gvardiol odbija, Livaković hvata

104′ Oštro je ubacio Barišić, japanska obrana ‘skinula’ je  loptu Pašaliću s glave

101′ Juranović je ubacio, dobar pokušaj Perišića završava u bloku, pokušao je i Barišić, opet blok. Ubačaj sa strane za naše

98′ Izmjene kod Hrvatske – ulaze Vlašić i Majer, izlaze Modrić i Kovačić

95′ Prekršaj u napadu Japanaca nad Pašalićem, došlo je do sudara glavama

92′ Perišić je izbacio glavom u korner u još jednom dobrom defanzivnom zadatku. Udarac iz kuta donosi pokušaj glavom Tamiguchija, no odlazi to pored gola

91′ Krenuo je prvi produžetak

90+4′ Kraj regularnog dijela. Četvrtfinalista ćemo saznati nakon produžetaka, ili penala

90′ Igrat će se najmanje još četiri minute nadoknade

90′ Prvi žuti karton na susretu dobio je Mateo Kovačić

87′ Minamino ulazi umjesto Doana.

86′ Perišić je sada centrirao, Pašalić glavom pored gola

81′ Japanci krenuli u novi kontranapad, no Lovren je sjajno i pravovremeno uklizao

80′ Nova gužva u našem kaznenom prostoru, no naši to čiste na vrijeme

77′ Budimir je pronašao Perišića, koji puca izdaleka ljevicom. Od bloka odlazi u korner. Modrićev ubačaj zaključio je sudac – svirajući prekršaj nad japanskim braničem

74′ Prekršaj je sada na Lovrenu na centru. Juranović je centrirao, Pašalić pokušao. Lopta na kraju – za Gondu

73′ Lijepo ubacivanje Modrića, tražio je Perišića, no Ito je izbacio u korner

68′ Promjena kod naših. Izlazi Kramarić, u igru ulazi Pašalić

66′ Kramarić je sad uspio centrirati – pokušava Budimir. Njegov udarac glavom odlazi pored gola

64′ Iz igre izlaze strijelac Maeda i Nagatomo, a ulaze Asano i Mitoma

63′ Sjajan pokušaj Modrića iz daljine! Odlično je pokušao naš kapetan iz poluvoleja, a Gonda je uspio izbiti u korner. Ubacili su naši u peterac, ali tamo – nema nikoga

62′ Iz igre izlazi Petković, Dalić ubacuje Budimira

60′ Blok naših zaustavio je nekoliko udaraca Japanaca, onaj posljednji – Doana – lako je uhvatio Livaković

59′ Ubacio je Juranović rukom do Lovrena, koji ponovno centrira, ali ovaj put Japanci su spremni na to

59′ Novi sjajan prodor Perišića, uspijeva centrirati, ali samo do japanskog bloka.

57′ Endo sada pokušava iz daljine, no Livaković dobro brani. Novi korner za Japance, Livaković boksa, i lopta je za naše

55′ PERIŠIĆ JE IZJEDNAČIO!!! Bila je duga akcija naših, Juranović je dao Lovrenu koji ubacuje na desetak metara. Tu je Perišić koji sjajno i snažno pogađa glavom!

53′ Novi problemi za našu obranu. Barišić je izbacio u korner

52′ Barišić je sada centrirao, Petković pada u petercu, sudac je ostao nijem. Nema ni VAR provjere

51′ Naši redaju greške u veznom redu. Pokušao je još jednom Maeda pobjeći, no Lovren glavom vraća za Livakovića

50′ Doan s još jednim nezgodnim ubacivanjem, na kraju sve čisti Juranović

49′ Juranović s dugim ubačajem rukom. Kovačić je pokušao s ruba 16-erca, no otišlo je to pokraj vrata

48′ Dosta grešaka i krivih dodavanja sada naših veznjaka

47′ Pokušao je sada ubciti Perišić, za Kramarića, no Japanci odbijaju pokušaj

46′ Naši su sada tražili prekršaj nad Petkovićem, no sudac se nije oglasio. Udarac Kamade odlazi iznad Livakovićeva gola

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme. Nema promjena ni na jednoj ni na drugoj strani.

45+2′ Kraj je prvog poluvremena

45+2′ Modrić je ubacio za Petkovića, a lopta od bloka odlazi u korner. Posljednja prilika u prvom poluvremenu. Modrić u kombinaciji s Kovačićem, Juranović je ubacio, no lopta je malo previsoka za Lovrena

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

43′ Čeka se VAR provjera zbog mogućeg zaleđa. No, čini se da je sve čisto – Japan vodi.

43′ Japanci imaju drugi korner zaredom. Idu na razrađenu akciju, koja završava pogotkom! Strijelac je Maeda

42′ Ubacivanje Japanaca. Juranović je izbacio glavom, iako je Livaković bio na lopti

40′ Hitaju sada Japanci u kontru, dobru priliku su imali. Kamada je, srećom za ‘Vatrene’, promašio Livakovićeva vrata

38′ Na zemlji su sada ostali Petković i Yoshida. Bit će prekršaj za naše. Modrić je ubacio, no Japancui se uspješno brane

37′ Kamada se sada sjajno riješio Kovačića, nastavljaju Japanci s dugim napadom. Ito je sada pogriješio, no lopta ne ostaje dugo u posjetu Hrvatske.

36′ Gvardiol je primio još jedan udarac, no sudac ne svira ništa. Ništa nije bilo ni od akcije Japanaca

35′ Nova oduzeta lopta Japanaca, ‘riješili’ su to Gvardiol i Lovren

31′ Krenuli su Japanci u kontru, ali pravovremeno je reagirao Lovren

28′ Nova odlična prilika za Hrvatsku! Pokušavali su centaršutevima Perišić, Juranović, Barišić. Na kraju je Perišić glavom dodao do Kramarića, koji među trojicom Japanaca nije uspio ozbiljnije zaprijetiti

26′ Kakva sad prilika za Petkovića! Ubacio se, izbjegao zaleđe, prihvatio sjajan centaršut Gvardiola, no spetljao se napadač Dinama, lopta je završila u bloku Japana

24′ Slobodan udarac za Hrvatsku izvodi Modrić – ubacio je u šesnaesterac. U prilici se našao Gvardiol, ali lopta mu je otišla preko noge, a udarac završio iznad gola Japana

23′ Čini se da je Gvardiol primio nezugodan udarac. Ostao je ležati na travnjaku, ali ubrzo se pridigao

20′ Ito bježi i ubacuje pred gol, Livaković je bio prvi na lopti.

18′ Slobodni udarac za Japance izveo je Kamada, kombinacija nije uspjela, naši su izbili loptu. na krajju je označeno zaleđe Maede

17′ Opasan ubačaj Nagatoma, malo panična reakcija Barišića, ali Japanci se ne snalaze i lopta je za Hrvatsku

13′ Novi pokušaj Japanaca, Perišić u još jednoj uspješnoj obrambenoj reakciji. Nakon još jedne oduzete lopte, dobro sad reagira Petković

13′ Evo sad prilike za Japan. Maeda je pokušao uklizati na ubačaj Ita, uspješna intervencija Juranovića

11′ U 11. minuti susreta Hrvatska ima posjed lopte 77 posto, prema podacima SofaScorea

8′ Sjajna prilika sad Hrvatske! Pogreška Tomiyasua u obrani, Perišić se sjurio prema golu, tražio je daljnji kut, vratar je obranio, a lopta se odbila do Petkovića. No, nakon ogromne gužve u petercu Japanaca lopta je završila u rukama golmana Gonde

3′ Pritisak sad Maeda dok je Livaković ispucavao loptu, bez opasnosti. Lopta se odbila izvan terena

2′ Prekršaj Lovrena, nezgodna lopta, ali bez većih opasnosti. Naši su to izbili u korner. Ito je ubacio, bilo je to opasno, pokušao je Taniguchi glavom, udarac odlazi pored vratiju Dominika Livakovića

1′ Krenula je utakmica na stadionu Al Janoub!

0′ Momčadi su izašle na travnjak. U tijeku je intonacija nacionalnih himni

Uoči utakmice:

Dvije očekivane promjene kod Hrvatske

Hrvatska je napravila dvije očekivane zamjene. Borna Sosa nije spreman za nastup pa će igrati Borna Barišić, a Marka Livaju zamijenit će Bruno Petković.

Petković bi trebao pomoći u izgradnji igre, skoku i igri leđima prema golu, što bi značilo da će se završnica tražiti od krilnih igrača, ali i veznjaka koji će ulaziti iz drugog plana.

Sosa i Stanišić nisu u zapisniku

Borna Sosa zbog viroze, a Josip Stanišić zbog problema s mišićem ne konkuriraju za utakmicu.

Dva igrača nedostaju i Japanu – Ko Itakura je suspendiran zbog žutih kartona, a Takefusa Kubo je bolestan.