UŽIVO: KLJUČNI DERBI NA MAKSIMIRU Dinamo preokrenuo, Soudani zabio dva gola

08.04.2017., stadion HNK Rijeka, Rijeka - MAXtv 1. HNL, 27. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo. Soudani, Sammir. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo i Rijeka na Maksimiru igraju ključnu utakmicu prvenstva, a ne samo derbi 14. kola HNL-a.

Dinamo je još bez poraza u prvenstvu i ima šest bodova više od prvaka, koji je u Zagreb došao bez polovice momčadi.

S obzirom na navedeno, domaćin današnje utakmice bi pobjedom otišao na devet bodova prednosti ispred jedinog konkurenta za naslov i već u drugoj trećini sezone ‘ubio prvenstvo’.

DINAMO – RIJEKA  3:1

UŽIVO:

90’+ Utakmica je završena. Dinamo je povećao svoju prednost pred Rijekom te joj nanio treći poraz zaredom u domaćem prvenstvu

90′ Olmo je još jednom sjajno pronašao Soudanija, koji prebacuje Slugu, ali lotu sa crte izbija riječki obrambeni nogometaš

82′ Soudani ponovno pokušava s ruba šesnaesterca, lopta odlazi pored vrata

79′ Drugi pogodak Soudanija. Olmo je oduzeo loptu Riječanima i gurnuo loptu prema Alžircu, koji nakon sprinta smireno pogađa pokraj Sluge

70′ Soudani je pucao glavom iz blizine, ali njegov udarac odlazi iznad gola

62` Gorgon je pucao iz slobodnjaka s više od 35 metara, Livaković odbija uz manje probleme

49′ Soudani je zabio za preokret Dinama. Olmo je ubacio iz kornera, lopta je došla do samog Soudanija, koji škaricama iz blizine pogađa

46′ Započelo je drugo poluvrijeme

45` Kraj prvog dijela.

45` Tri minute sudačke nadoknade.

41` Prijeti Rijeka! Acosty probio Sosu i tukao, no pored gola.

40` Velika neopreznost u obrani Rijeke, Soudani uzima loptu, ali Sluga ponovno spašava!

38` Soudani promašio zicer. Iskosa s lijeve strane bio je u jedan na jedan situaciji sa Slugom, ali nije zabio.

30` Nakon gola Mance, zamjenik sportskog direktora Rijeke, verbalno se sukobio sa sucem i publikom i isključen je.

29` GOOOL! 1:1! Moro je sjajno zabio nakon prodora Soudanija! Pogodio je neobranjivo s ruba kaznenog prostora!

27` Zvižduci nezadovoljnih navijača. Dinamo dosad ništa nije pokazao.

25` Ademi je izborio korner, ali Rijeka se obranila.

22` Velika prilika za Dinamo! Nakon sjajne akcije Gojak je bio u situaciji jedan na jedan sa Slugom, ali je odugovlačio pa na kraju proigrao Olma čiji je udarac izblokiran.

19` Gojak je pokušao glavom, preslabo da bi matirao vratara Rijeke.

15` Dinamo je u šoku, ne može zaprijetiti gostima…

8` GOOOL! Rijeka vodi! Acosty je strijelac, ali suci su umalo poništili gol. Dvije minute razgovarao je glavni sudac s pomoćnikom koji je podigao zastavicu. Na kraju su ipak procijenili da je sve bilo regularno.

Acosty je zabio nakon prodora po desnoj strani i odbijanca. U obje sporne situacije Ganac nije bio u zaleđu.

6` Jedan zanimljiv prodor Gorgona po lijevoj strani, ali bez veće opasnosti po domaći gol.

3` Dinamo je od početka uzeo posjed lopte…

1` Počela je utakmica.

Sastavi:

DINAMO
Livaković; Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa – Doumbia, Moro, Ademi – Olmo, Gojak – Soudani.
RIJEKA
Sluga; Mavrias, Župarić, Elez, Zuta – Maleš, Bradarić – Acosty, Pavičić, Gorgon – Jelić.
Prve postave otkrivaju da je Cvitanović kartoniranog Stojanovića na desnom boku nadoknadio stoperom Rrahmanijem, dok je od tri igrača koji su mu donijeli preokret prošlog vikenda kod Hajduka (2:2), u sastavu samo Ademi, a Ćorić i Henriquez su na klupi.
Dok je trener domaćih prilikom sastavljanja momčadi imao slatke brige, Kek je bio na mukama, jer nema tri ključna igrača, po jednog u svakoj liniji: kartoniranih Vešovića i Mišića te u zadnji tren ozlijeđenog Gavranovića. Umjesto njih igraju Mavrias, Maleš i Jelić.