Hrvatska – Norveška: Stevanović zaključao vrata, Hrvatska opet sjajna

Zagreb, 20.01.2018 - Utakmica skupine 1 Europskog prvenstva za rukometaše: Hrvatska - Norveška. Na fotografiji Ivan Stevanović. Foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Hrvatska reprezentacija vratila se odličnim igrama pobjedom protiv Norveške u kojoj je najbolja figura bio sjajni vratar Ivan Stevanović. Tijekom cijelog susreta Stevanović je odlično branio, skupio 14 obrana i odveo Kauboje do pobjede. Zanimljivo je da je igračem susreta službeno proglašen Štrlek, koji je odmah nagradu prepustio Stevanoviću.

Hrvatska je cijeli susret kontrolirala rezultat, premda se Norvežani nisu dali. Stalno su puhali za vrat. Praktički negdje do 40. minute bili su na gol-dva zaostataka, ali onda je krenula sjajna hrvatska završnica. Nije tu bio samo Stevanović, u napadu su Kauboji imali raznovrsna rješenja, Mamić s vanjskih pozicija, Cindrićevi prodori, nepogrešivi Štrlek… Norvežani, viceprvaci svijeta, nisu znali od kuda prijeti opasnost i iako su imali odličnog i nepogrešivog Sagosena u napadu, nisu se mogli nositi sa Hrvatskom.

Slijedi utakmica protiv Francuske, koja je biti ili ne biti za polufinale. Igra se u srijedu u 20.30 sati, prije toga u 18.15 igrat će Norveška i Švedska. O toj utakmici ovisit će hoće li Hrvatskoj trebati tri gola razlike protiv Francuske (ako pobijedi Švedska) ili bilo kakva pobjeda (ako Švedska ne pobijedi).

Francuzi bolji od Švedske, vratar briljirao

KRAJ – 32:28 Još jedna obrana Stevanovića koji ne da Norvežanima ni da smanje prednost

Stevanović ponovo sjajno brani, minutu i pol prije kraja Hrvatska ima “Plus 4”

58′ – 32:28 Horvat s krila pa dvije sjajne obrane Stevanovića koji je zaključao vrata

54′ – 31:28 Sagosen postiže svoj osmi gol

54′ – 31:27 Horvat zabija sa sedam metara

53′ – 30:27 Norvežani su sada povezali dva gola i smanjili zaostatak

51′ – 30:25 S dva igrača manje Cindrić zabija. Hrvatskoj večeras sve ide od ruke!

50′ – 29:25 Uzvraćaju Norvežani s krila

50′ – 29:24 Hrvatska s dva igrača manje uzima loptu i Štrlek iz kontre zabija!

49′ – 28:24 Sjajna hrvatska akcija, Štrlek s krila zabija

48′ – 27:24 Norvežani zabijaju, lob s krila

48′ – 27:23 Mamić dalekometno vraća na četiri gola viška

47′ – 26:23 Marić zabija sa crte, ali bzo uzvraćaju Norvežani iz brzog centra

43′ – 24:20 Cindrić sjajno trese mrežu nakon solo prodora

Norvežani su prestupili s igračem više. Napad Hrvatske za “plus 4”

41′ – 23:20 Stevanović se opet razbranio, Štrlek zabija u kontri

39′ – 22:19 Čupić sa sedam metara, nakon dugo vremena Hrvatska bježi na tri razlike!

37′ – 21:19 I dalje se igra gol za gol

35′ – 20:18 Gol za gol, Čupić sa sedam metara

33′ – 19:17 Opet Mamić diže na dva

33′ – 18:17 Sagosen lako zabija

32′ – 18:16 Myrhol zabija nakon odlične akcije Norvežana, a Kauboji odmah uzvraćaju preko Mamića

POLUVRIJEME – 17:15 Vori je sa sirenom izborio sedmerac, kojeg je iskoristio Horvat za “plus 2” na poluvremenu

30′ – 16:14 Stepančić dalekometno vraća na dva

29′ – 15:14 Sa sedam metara Norvežani dolaze na samo “minus jedan”

28′ – 15:13 Ali ništa od toga, iako je Stevanović imao još jednu sjajnu obranu. Norvežani zabijaju iz kontre

26′ – 15:12 Cindrić zabija pa Stevanović brani na drugoj strani. Hrvatska ima napad da opet ode na četiri

25′ – 14:12 Topčina Sagosena

24′ – 14:11 Karačić “iz zgloba” zabija, ali potom na drugoj strani dobiva isključenje

23′ – 13:10 Brzo uzvraćaju Norvežani ali Musa na drugoj strani diže na tri

22′ – 12:9 Mamićev nebeski skok i top iz daljine

Stevanović skida još jedan zicer Norvežanima koji su mogli doći samo na gol zaostatka

20′ – 11:9 Norvežani zabijaju s igračem manje preko Tönnesena

19′ – 11:8 Cindrić zabija iz vana, Hrvatska ima igrača više

18′ – 10:8 Norvežani povezuju dva gola, Červar zove minutu odmora

17′ – 10:6 Kopljar iz polukontre nakon sjajne obrane Stevanovića, Hrvatska je opet na “plus 4”

16′ – 9:6 Stepančić iz daljine zabija, uzvraćaju Norvežani

14′ – 8:4 Stepančić iz kontre za prvi put četiri razlike!

13′ – 7:4 Čupić sa sedam metara vraća tri razlike

10′ – 6:4 Sjajni Sagosen, jedan od najboljih rukometaša svijeta, ponovo zabija iz vana

9′ – 6:3 Hrvatska s igračem manje krade loptu, Štrlek zabija iz kontre

8′ – 5:3 Musa zaradio isključenje zbog faula na Sagosenu, potom Norvežani zabijaju pa Marić uzvraća. Kauboji drže “plus 2”

6′ – 4:2 Sagosen iz daljine smanjuje na samo gol razlike, na drugoj strani Cindrić zabija uz isključenje Norvežanima

4′ – 3:1 Zabija Musa, Norvežani uzvraćaju preko lijevog krila

2′ – 2:0 Odličan početak. Stevanović je skinuo zicer Norvežanima, potom Hrvatska zabija preko Muse i kasnije Štrleka

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras protiv Norveške igra prvi od dva ključna susreta u borbi za polufinale. Drugi susret je protiv Francuske u srijedu. Izabranicima Lina Červara pobjede su jedini recept da ostanu u borbi za odličja na Europskom prvenstvu.

S Norveškom Kauboji imaju pozitivan skor kada su u pitanju dosadašnji međusobni ogledi. Ove dvije reprezentacije sastajale su se 13 uputa, Hrvatska ima sedam pobjeda, četiri poraza i dva remija.

Izbornik Lino Červar za ovaj je susret ponovo napravio promjenu na popisu vratara, umjesto Ivana Pešića u sastav se vraća Mirko Alilović koji je turnir počeo kao prvi vratar.