DINAMO – HAJDUK 1:2 Kakav preokret! Pukštas u 93. minuti zabio, Hajduk odnio pobjedu

21.07.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 01. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Dinamo i Hajduk (1:1) igraju od 20:00 sati na Maksimiru drugi derbi ovog ljeta. U prvom kolu SuperSport HNL-a Zagrepčani dočekuju Splićane nakon što su ih pobijedili 1:0 u SuperSport Superkupu. Dinamo je favorit, iako se Hajduku vraća najbolji igrač Marko Livaja, koji je kažnjen zbog vrijeđanja Šibenčana nakon finala Kupa.

TIJEK UTAKMICE PRATITE OVDJE:

90+5Kraj utakmice! Hajduk je odnio sva tri boda iz Maksimira!
90+3′ GOOOOL!!! Potpuni preokret Hajduk!!! Pukštas je strijelac
90+3′ Ristovski je sada spasio Dinamo. Dolček se probio, ubacio, a ispred Livaja klizećim startom očistio je to Ristovski.
90+2′ Ubacio je Baturina, ali na toj lopti je bio Ofoe.
90+1′ Ferro je zaradio žuti karton zbog starta na Špikiću.
90′ Četvrti sudac pokazao je još 3 minute sudačke nadoknade.
90′ Špikić je sjajno gurnu loptu u prostor za Ivanušeca, a u posljednji čas blokirao je to Šarlija.

88′ Ivanušec je ostavio za Ljubičića koji s lijeve strane, lijevom nogom gađa, ali lopta odlazi daleko od gola.

87′ I Moufi je obrobao svoj udarac, ali blokirao je to Baturina.
86′ Pukštas je vratio prema Ofoeu povratnu loptu, on je opalio, ali nevjerojatni udarac brani Livaković
82′ Krovinović puca, ali lopta odmazi visoko preko gola.
79′ Prve zamjene kod Dinama. U igru su ušli Sučić i Drmić ,a izašli su Petković i Bulat.

78′ Ljubičić je ubacio, lopta je došla na drugu stranu kod Špikića. On se namještao a potom opasno zaprijetio lijevom nogom. Lopta je zamalo prošla pored stative.
75′
Uzavrele su strasti. Naguravanje na centru rezultiralo je žutim kartonom za Šarliju i Mišića.

74′ GOOOOOOOOL! Nevjerojatna pogreška Livakovića! Duga lopta u petarac Dinama, Livaja se gradio ispred Livakovića koji je nije išao na loptu i MARKO LIVAJA je iz okreta zabio za 1:1.
72′ Livaja sada nije iskoristio grešku obrane Dinama, duga lopta mu bježi iz posjeda te dolazi do Livakovića.
71′ Puškas i Moufi su kombinirali na desnoj strani, Marokanac je ubacio, Ofoe preskočio loptu, ali ispred Livaje reagira Ristovski.
71′ Ofoe je probao dugačkom loptom prema Livaji, ali reagira Livaković i to hvata.
70′ Hajduk je krenuo s visokim presingom, ali za sada Dinamo nema problema s izlaskom na protivničku polovicu kroz pas igru.
67′ Odmah nakon što je skrivio jedanaesterac Mlakar izlazi iz igre, a umjesto njega ulazi Dajaku.
65′
BRANI LUČIĆ!!! Slabo je pucao Petković u lijevu stranu gola, a mirni Lučić je loptu lagano uhvatio u ruke.
63′ PENAL ZA DINAMO Mlakar je srušio Moharramija i to je penal za Dinamo!

61′ Nakon trostruke izmjene kod Hajduka pao je tempo utakmice.
58′ Ofoe, Moufi, Dolček zamjenili su Sahitija, Sigura i Benrahoua.

58′ Bulat puca iz velike distance, nije to opasno po vrata Lučića.
56′ Provjera je trajala vrlo kratko, ništa od kaznenog udarca i igra se nastavlja.
56′
VAR provjera. Potencijalni kazneni udarac za Hajuduk!
56′ Sada je Hajduk taj koji je preuzeo posjed lopte i nadire svojim napadima prema vratima Dinama.
55′ Petković dobrom obranbenom reakcijom otklanja ubačaj iz kornera.
55′ Pokušao je Livaja petom ostaviti loptu za Mlakara, no blokirao je to Ristovski.
54′ Sahiti lijevom nogom šalje loptu na drugu vratnicu, no nije to bilo opasno po gol Dinama.
52′ Sudac glavama Petkovića i Šarlije, i branič i napadač će nastaviti utakmicu.

51′
Borba Livaje i Ristovskog se nastavlja, opet je deblji kraj izvukao Makedonac.

50′ Petković je ubacio s desne strane, no lopta lagano dolazi u ruke Lučiću.
49′ Ljubičić je pokušao predriblati Sigura koji je loptu izbacio u korner.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme na Maksimiru!

3′ Petković je petom krasno proigrao Špikića koji daje Baturini. On ostavlja Špikiću koji se spetljao. Dobra je to šansa bila.
2′ Livaja je ružno ušao u Ristovskog, ali sudac Pajač odlučio ga je samo upozoriti. Da mu je dao žuti karton, ne bi pogriješio.
1′ Počela je utakmica.

Sastavi:

Dinamo (4-2-3-1)
Livaković – Moharrami, Ristovski, Šutalo, Ljubičić – Mišić, Bulat – Špikić, Baturina, Ivanušec – Petković

Hajduk (4-2-3-1)
Lučić – Sigur, Šarlija, Ferro, Melnjak – Pukštas, Krovinović – Sahiti, Benrahou, Mlakar – Livaja

U odnosu na derbi u Superkupu trener Dinama Igor Bišćan je uveo Moharramija umjesto Perića. To znači da će na stopersku poziciju Ristovski.  Hajdukov trener Ivan Leko uveo je Livaju i Sahitija umjesto Dajakua i Dolčeka.

Glavni sudac ovog derbija je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomoćnici su iz Velike Gorice (Bojan Zobenica i Ivan Mihalj), a četvrti sudac je Đakovčanin Zdenko Lovrić. VAR sudac je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćni VAR sudac Kruno Šarić iz Županje. Delegat utakmice je Ante Vučemilović iz Osijeka, kontrolor suđenja je njegov sugrađanin Danijel Trampus, a časnik za sigurnost je Jurica Jurjević.

Dvoboj u Superkupu

Prije šest dana Dinamo i Hajduk odmjerili su snage u Superkupu, taj dvoboj također je odigran na Maksimiru, a završio je pobjedom Zagrepčana 1:0 (strijelac je bio Martin Baturina)

OZNAKE: derbi, Hajduk, Dinamo