U 3. kolu Svjetskog prvenstva elitne divizije u hokeju na ledu SAD i Kanada ostvarile pobjede

epa10629745 Samuel Soramies (R) from Germany and (L-R) Nick Perbix, Casey Desmith and Lane Hutson from USA in action during the IIHF 2023 Ice Hockey World Championship first round group A match between Germany and USA in Tampere, Finland, 15 May 2023.  EPA/KIMMO BRANDT

EPA/KIMMO BRANDT

Hokejaši SAD i Kanade ostvarili su pobjede u prvim susretima 3. kola Svjetskog prvenstva elitne divizije koje se održava u Finskoj i Latviji. Mlada momčad SAD-a nastavlja impresionirati nakon što je ostvarila i treću uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Amerikanci su poveli u 26. minuti golom Roniea Attarda, međutim do kraja druge trećine Njemačka je okrenula rezultat golovima Samuela Soramiesa (31) i Justina Schutza (40).

U posljednjoj dionici hokejaši SAD su zabili dva gola za novu pobjedu, a strijelci su bili Sean Farrell (46) i Matt Coronato (55).

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Finska i Švedska.

U susretu 3. kola B skupine Kanada je nakon kaznenih udaraca porazila Slovačku sa 2-1.

Kanada je povela u osmoj minuti prve trećine golom Jakea Neighboursa, a izjednačio je u 17. minuti Peter Cehlarik. Kako više nije bilo golova, susret je odlučen nakon osam serija kaznenih udaraca.

Za Kanadu su golove zabili Cody Glass, Michael Carcone i Jack Quinn, a kod Slovaka su bili precizni Richard Panik i Martin Chromiak.