Trabzonspor slavio protiv Pendikspora. Bjeličina momčad ‘skočila’ sa sedmog na treće mjesto

04.07.2023., Brdo kod Kranja, Slovenija - Nenad Bjelica stigao je s momcadi Trabzonspor na pripreme u Sloveniju, a odmah po dolasku odradio je trening na kojem je bio i Mislav Orsic. Hrvatski reprezentativac na treningu je bio dobro raspolozen i nasmijan. U strucnom stozeru turske momcadi uz trenera Nenada Bjelicu tu su jos pomocnici Nino Bule i Danijel Jumic, analiticar Jasmin Osmanovic, kondicijski trener Leonard Sovina te trenerov sin Luka koji je zaduzen za mentalnu pripremu. Nenad Bjelica. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

U susretu sedmog kola turskog nogometnog prvenstva Trabzonspor, kojeg vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, je pobijedio Pendikspor sa 2-1 probivši se na treće mjesto ljestvice.

Bjeličina momčad je povela već u trećoj minuti golom Paula Onuachua, a na 2-0 je povisio Anastasios Bakasetas u 27. minuri susreta. Gosti su smanjili u 36. minuti preko Endrija Cekicija, a kada je domaći veznjak Batista Mendy u 72. minuti “pocrvenio”, činilo se kako bi Trabzon i drugi susret u nizu mogao ispustiti dva gola prednosti.

Međutim, za razliku od nedavne utakmice protiv Hatayaspora u kojoj je vodio sa 2-0, pa izgubio 2-3, Trabzonspor je ovo puta obranio pogodak prednosti.

Filip Benković je za Trabzonspor igrao do 68. minute, dok Tonio Teklić i ozlijeđeni Mislav Oršić nisu nastupili. Za goste je cijeli susret igrao Josip Vuković.

Trabzonspor je ovom pobjedom napredovao sa sedmog na treće mjesto sa 12 bodova, šest manje od Fenerbahčea, dok Pendikspor na 17. mjestu ima četiri boda.