Tamara Boroš odvela Njemice do zlata

24.05.2016., Zagreb - U Domu sportova zapoceo je stolnoteniski turnir Zagreb Open, ITTF, turnir Challenge kategorije. Tamara Boros , Sarah De Nutte. "nPhoto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Tamara Boroš, nekadašnja uspješna hrvatska stolnotenisačica, a danas izbornica njemačke reprezentacije, odvela je tu ekipu do naslova europskog prvaka u švedskom Malmoeu.

Nekada vrhunska hrvatska reprezentativka već dvije godine je izbornica Njemačke i u tom razdoblju dva puta je Njemice odvela do zlatne europske medalje. U Malmoeu  se dogodilo identično finale kao i prije dvije godine u Cluju, s tim da su ove nedjelje Njemice slavile s uvjerljivih 3-0.

Ove dvije reprezentacije dominiraju europskim stolnim tenisom od 2013. godine, pet od sedam finala su igrali međusobno. Ovim uspjehom Njemice su osvojile deveto ekipno zlato na kontinentalnim prvenstvima, čime se Njemačka izjednačila s prethodnim rekorderom, Mađarskom.

Ekipu Njemačke su činile Han Ying, Nina Mittelham, Shan Xiaona, Sabine Winter i Annett Kaufmann. Zanimljivo je da su sve susrete pobijedili s 3-0, redom Englesku, Austriju, Ukrajinu, Italiju, Portugal i na kraju Rumunjsku. Brončane medalje osvojili su  Portugal i Francuska.