Tallon Griekspoor osvojio rekordnih osam challengera, sezonu završio s 25 pobjeda u nizu

Tallon Griekspoor, of the Netherlands, returns a shot to Novak Djokovic, of Serbia, during the second round of the US Open tennis championships, Thursday, Sept. 2, 2021, in New York. (AP Photo/Frank Franklin II)

AP Photo/Frank Franklin II

Dok Novak Đoković upravo pokušava po šesti puta osvojiti ATP Finale i tako se izjednačiti s rekorderom Rogerom Federerom, i to upravo nakon što će rekordni sedmi puta godinu završiti kao broj 1 na ATP listi, jedan neusporedivo manje poznati nizozemski tenisač je obilježio sezonu challenger turnira i ostvario jedan impresivan rekord.

Tallon Griekspoor je Nizozemac, 25 mu je godina i trenutno je 65. igrač na ATP listi. Prošlu je godinu završio na 153. mjestu, a uspon od gotovo stotinu mjesta na ATP listi donijelo mu je čak osam osvojenih challenger turnira, koliko nitko prije njega u jednoj sezoni nije osvojio! Ne samo to, prošlotjednim osvajanje challengera u Bratislavi Nizozemac je postao i prvi koji je osvojio pet challengera za redom, došavši tako do impresivnih 25 pobjeda u nizu.

„Ovo je bila nevjerojatna sezona, i čudesan niz“, rekao je Griekspoor nakon sedme osvojene titule za web stranicu ATP toura. Nizozemac je pobijedio na challengerima u Murciji, Napulju dva puta, na Tenerifima, u nizozemskom Amersfoortu (Utrecht), Pragu i dva puta u Bratislavi.

„Na početku godine cilj mi je bio ući u TOP 100, kad sam to ostvario sljedeći cilj je TOP 50. Uživao sam na challengerima, ali sada želim napraviti nešto više na ATP turnirima “, rekao je Griekspoor koji ipak nije igrao samo challengere. U Wimbledonu je prošao kvalifikacije pa ispao s 3-0 od Zvereva a na US Openu je pobijedio Struffa (ATP 52.) pa izgubio 3-0 od Đokovića. To mu je ujedno bio zadnji poraz sezone, bilo je to 3. rujna.

„Ove godine sam se osjećao sjajno, tijelo mi je bilo na 100 posto. Do ove godine nisam bio u stanju igrati na tri turnira u nizu, a sada sam osvojio tri za redom. S tim je došlo samopouzdanje, uživao sam u svakom meču. Igrao sam protiv Đokovića na US Openu i nakon toga se vratio challengerima, ali nije mi to bio problem jer sam protiv svjetskog igrača broj 1 najbolje mogao naučiti na čemu moram raditi kako bih napredovao“.