Talijanska nogometna liga: Napoli dobio Parmu

epa08977835 Atalanta's Mario Pasalic (C) scores his team's first goal during the Italian Serie A soccer match between Atalanta BC and SS Lazio in Bergamo, Italy, 31 January 2021.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

Nogometaši Napolija skočili su na četvrto mjesto ljestvice talijanskog prvenstva rutinskom 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv slabašne Parme u susretu 20. kola.

Napoli je poveo golom Elmasa koji je u 32. minuti prošao pored čak četvorice čuvara prije no što je zatresao mrežu. Dvoboj je rezultatski bio otvoren sve do 82. minute kada je udarac Politana sa 20-ak metara pogodio jednog od braniča Parme, promijenio smjer i odsjeo u mreži za 2-0.
Napoli sada ima 37 bodova iz 19 susreta, kao i peta Roma koja od 20.45 sati igra protiv Verone, a isti broj bodova, ali utakmicu više ima šesti Lazio. Na vrhu je Milan sa 46 bodova, drugi Inter ima 44, a treći Juventus 39 bodova. Parma je ostala pretposljednja, 19. sa samo 13 bodova.

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić povratak na travnjak nakon dužeg izbivanja zbog ozljede obilježio je pogotkom, no Atalanta je izgubila na svom terenu od Lazija sa 1-3 (0-1). Pašalić, koji je u igru ušao u 54. minuti, u 79. je minuti najbolje reagirao na loptu koja se odbila od vratnice nakon udarca Muriela i tako smanjio zaostatka svoje momčadi na 1-2.

Pokazalo se kako to ipak nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat sastava iz Bergama. Lazio je poveo u samom otvaranju utakmice, Crnogorac Marušić sjajnim je udarcem sa više od 20 metara već u 3. minuti svladao Gollinija.

Na 2-0 početjom nastavka povisio je Correa nakon što ga je asistencijom glavom u šansu gurnuo Immobile, da bi konačni rezultat postavio Muriqi iz protunapada u 82. minuti. Atalanta je sada sedma na ljestvici sa 36 bodova.

Badelj igrao

Milan Badelj odigrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca sudjelovao od 61. minute u 3-0 (2-0) gostujućoj pobjedi Genoe kod Crotonea. Dvostruki strijelac za Genou bio je Destro (24, 50), a jedan je gol dodao Czyborra (29). Genoa je sada 14. na ljestvici sa 21 bodom, dok je Crotone ostao na dnu sa 12.
Cagliari je bio nadomak važne pobjede protiv Sassuola, poveo je golom Joaoa Pedra (75), no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poravnao je Boga (90+4). Cagliari je tako ostao u zoni ispadanja, 18. sa 15 bodova, koliko ima i 17. Torino, dok je Sassuolo osmi sa 31 bodom.
Udinese je sa 1-0 (0-0) slavio u gostima kod Spezie, a jedini pogodak na utakmici postigao je Rodrigo De Paul u 52. minuti s bijele točke. Mladi hrvatski stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Speziju.
Udinese je na 13. mjestu na ljestvici sa 21 bodom, dok je Spezia na 16. sa 18 bodova.