Švedska je prvak Europe: U zadnjim sekundama pobijedila Španjolsku 27:26

28.01.2022., Multifunctional Arena, Budimpesta, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, polufinale, Francuska - Svedska. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Švedska je u finalu Europskog rukometnog prvenstva pobijedila Španjolsku 27:26 i rekordni put zaredom je osvojila naslov prvaka Europe. Švedska je osvojila prvi Euro 1994., a onda je imala niz od 1998. do 2002. kad je osvojila tri zlata zaredom.

Švedska je bolje otvorila utakmicu, imala je na početku nekoliko razlike, ali su žilavi Španjolci polako stizali i prestigli rivala. Španjolska je u nastavku imala dva, tri gola prednosti, ali su Šveđani to stigli i do samog kraja se igralo gol za gol. Šveđani su imali +2 i napad na tri minute prije kraja, ali uspjeli su upropastiti veliku prednost.

U zadnjoj minuti Španjolci su kod 26:26 obranili napad Švedske, a Canellas je promašio šut za zlato. Švedska je dobila sedmerac u zadnjoj sekundi i Ekberg je zabio za zlato. Broncu je uzela Danska, koja je nakon produžetaka pobijedila Francusku 35:32.