Štimac s Indijom osvojio prvenstvo Južne Azije. Ovo mu je drugi naslov, igrači su ga bacali u zrak

19.03.2013., Frankopanska 12 , Zagreb - U klubu navijaca Uvijek vjerni, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije  Igor Stimac, odrzao je konferenciju za novinare. Uz izbornika na konferenciji si sudjelovali Mario Mandzukic i Ivan Rakitic. rPhoto: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometna reprezentacija Indije, koju vodi hrvatski trener Igor Štimac, osvojila je 14. izdanje prvenstva Južne Azije.

U finalu, koje se igralo pred više od 26 tisuća gledatelja u Bangaloreu, Indija je pobijedila Kuvajt, ali tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Regularnih 90 minuta završilo je rezultatom 1:1.

Kuvajt je poveo u 14. minuti golom Shabaiba Al Khaldija, a u 38. minuti je izjednačio Lallianzuala Chhangte. Kako više nije bilo golova odlučili su udarci s bijele točke. Na indijskoj strani petorica igrača su bila sigurna uz jedan promašaj, dok su kod Kuvajta četvorica zabila, a dva igrača su nisu uspjela realizirati jedanaesterce.

Ključni jedanaesterac u šestoj seriji obranio je Gurpreet Singh Sandhu koji je bio junak i u polufinalnoj pobjedi protiv Libanona.

Štimac, koji je zbog suspenzije utakmicu pratio s tribina, utrčao je kako bi pobjedu proslavio s igračima koji su ga bacali u zrak.

Na putu do naslova Indija je u skupini pobijedila Pakistan (4-0) i Nepal (2-0), te remizirala sa Kuvajtom (1-1), u polufinalu je dobila Libanon sa 4-2 boljim izvođenjem jedanaesteraca, a u finalu Kuvajt, također udarcima s “kreča”.

Bila je to deveta titula za indijsku reprezentaciju u tom natjecanju i druga otkako je Štimac izbornik. Prvi naslov je osvojio prije dvije godine. Maldivi su slavili dva puta, a Afganistan, Bangladeš i Šri Lanka po jednom.