Španjolski vaterpolisti pobjedom nad Srbijom osvojili broncu

epa10771099 Denes Varga of Hungary (L) in action against Alberto Munarriz Egana of Spain during the men's water polo Hungary vs Spain quarterfinal match during the World Aquatics Championships in Fukuoka, Japan, 27 July 2023.  EPA/Szilard Koszticsak HUNGARY OUT

EPA/Szilard Koszticsak

Španjolski vaterpolisti osvojili su brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki pobijedivši Srbiju s 9-6 (3-3, 3-2, 2-0, 1-1).

Pobjeda Španjolaca je bila posve zaslužena, a odlučujuća je bila treća četvrtina kada je Furija povela s tri razlike. Razlika je mogla biti i veća, no blistao je srpski vratar Branislav Mitrović, koji je u trećoj četvrtini obranio i peterac.

Španjolce je predvodio Alvaro Granados s tri pogotka, a toliko je zabio i Strahinja Rašović za Srbiju.

U finalu od 11 sati igraju Grčka i Mađarska.