Španjolska: Prva pobjeda Granade nakon 135 dana

epa11055556 Cadiz's midfielder Ruben Sobrino (L) is ejected after being shown a red card by referee Juan Luis Pulido Santana during the LaLiga soccer match between Granada and Cadiz, Granada, southern Spain, 03 January 2024.  EPA/Miguel Angel Molina SOBRINO

EPA/Miguel Angel Molina SOBRINO

Nogometaši Granade došli su do prve pobjede od 21. kolovoza ove godine svladavši u 19. kolu španjolskog prvenstva Cadiz s 2-0 (1-0).

Vodstvo Granadi je u 22. minuti donio bivši igrač zagrebačke Lokomotive, albanski napadač Myrto Uzuni, a za konačnih 2-0 strijelac je bio Bryan Zaragoza u 70. minuti.

Gostima iz Cadiza je u dodanom vremenu prvog dijela glavni sudac Juan Luis Pulido dosudio kazneni udarac, ali je na intervenciju VAR-a pregledao snimku i poništio svoju prvotnu odluku. VAR mu je pomogao da u 54. minuti pokaže crveni kartona napadaču Cadiza Rubenu Sobrinu, zbog toga što je u duelu bez lopte šakom udario suparničkog igrača.

Drugom prvenstvenom pobjedom, nakon niza od 10 poraza i pet neodlučenih ishoda, Granada je došla do 11 bodova, ali je i dalje na predzadnjem mjestu. Cadiz je prva momčad izvan zone ispadanja, a 17. poziciju drži s 15 bodova.

Vodeći Real Madrid i Girona imaju po 45 bodova, sedam više od Atletico Madrida i Barcelone.

U srijedu će još igrati Celta Vigo – Betis, Real Madrid – Mallorca (obje u 19.15 sati) i Girona – Atletico Madrid (21.30).

OZNAKE: granada