Granada još jednom zaustavila Barcelonu. Zaragoza zabio nakon samo 17 sekundi

epa10865299 Barcelona's striker Joao Felix (R) jubilates with his teammate Gavi (L) after scoring the 1-0 goal during the LaLiga soccer match between FC Barcelona and Real Betis, in Barcelona, Catalonia, Spain, 16 September 2023.  EPA/ANDREU DALMAU

EPA/ANDREU DALMAU

Premda se nalazi u zoni ispadanja, Granada se još jednom pokazala kao tvrd orah za španjolskog nogometnog velikana Barcelonu.

U posljednjem susretu devetog kola Primere Granada je priredila iznenađenje odigravši na svom Nuevo Los Carmeness stadionu 2-2 protiv Barcelone. Granada tako i četvrti susret u nizu nije izgubila od Barce. Domaćin je čak vodio 2-0, ali na kraju ipak nije izdržao i Barca je uspjela izjednačiti.

Bryanu Zaragozi trebalo je svega 17 sekundi za vodeći pogodak na utakmici. Bio je to najbrži gol koji je katalonski velikan primio u 21. stoljeću. Do sada je najbrži bio Karim Benzema koji je 2011. u velikim derbiju zabio za Real nakon 21 sekunde utakmice. Novi šok za goste uslijedio je u 29. minuti kada je Zaragoza postigao i drugi gol za Grandu koja je ogled protiv Barce dočekala na 19. mjestu ljestvice. U posljednjim trenucima prvog dijela goste je u život vratio Lamine Yamal, a izjednačio je Sergi Roberto u 86. minuti.

Do kraja susreta bila su još dva velika uzbuđenja na obje strane terena. Zaragoza je u 88. minuti bio korak do trećeg gola, no nije imao sreće, pogodio je stativu. Sreće nije imao niti Joao Felix koji je u drugoj minuti nadoknade zabio za goste, no VAR je poništio gol zbog zaleđa. Zanimljivo, bila je to četvrta uzastopna utakmica u kojoj Barca nije uspjela poraziti Granadu. Tri susreta su završila neodlučeno, a jednom je slavila Granada.

U ranije odigranom susretu Atletico Madrid je pobijedio Real Sociedad sa 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je postigao u posljednjim trenucima susreta. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Samuela Lina, izjednačio je Mikel Oyarzabal u 73. minuti, da bi gol odluke postigao Antoine Griezmann u 90. minuti iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je skrivio Carlos Fernandez igravši rukom unutar šestnaesterca. Ivo Grbić nije branio za Atletico.

Las Palmas je identičnim rezultatom na gostovanju porazio Villarreal. Za goste su zabili Saul Coco (45+2) i Marc Cardona (51-11m), dok je za “Žutu podmornicu” pogodak postigao Gerard Moreno (90+2). Celta Vigo i Getafe su remizirali 2-2, dok je susret između Alavesa i Real Betisa završio 1-1.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 24 boda, Girona je druga sa 22 boda, dok je Barcelona treća sa 21 bodova. Atletico Madrid je četvrti sa 19 bodova.