Španjolci slavili protiv Gruzije 7:1. Mlada zvijezda Barcelone ispisala povijest

epa10848824 Khvicha Kvaratskhelia (L) and Nika Kvekveskiri (R) of Georgia in action against Dani Carvajal (C) and Gavi (2-R) of Spain during the UEFA Euro 2024 qualifying Group A soccer match between Georgia and Spain, in Tbilisi, Georgia, 08 September 2023.  EPA/DAVID MDZINARISHVILI

EPA/DAVID MDZINARISHVILI

U susretu skupine A kvalifikacija za EURO 2024. Španjolska je kao gost u Tbilisiju deklasirala Gruziju sa 7-1 (4-0), a mladi igrač Barcelone Lamine Yamal je sa 16 godina i 57 dana postao najmlađi igrač u povijesti koji je zaigrao za “furiju”, a taj je svoj debi obilježio i pogotkom.

Španjolska je sve dvojbe riješila još u prvom poluvremenu nakon kojega je imala prednost od 4-0 uz dva gola Morate (22, 40), autogolom Kverkelije (27-ag) i pogotkom Olma (38). No, Olmo se u završnici prvog dijela ozlijedio pa je na teren u 44. minuti stupio Yamal i ispisao povijest preskočivši dosadašnjeg najmlađeg debitanta za Španjolsku Gavija za godinu i pet dana.

Početkom nastavka Čakvetadze (49) je nakon pogreške Unaija Simona smanjio na 4-1, ali su potom Morata (65) svojim trećim golom, pa Williams (68) i Yamal (74) postavili konačni rezultat.

Španjolska je ovom pobjedom stigla na drugo mjesto u skupini sa šest bodova iz tri dvoboja, šest više uz utakmicu više ima vodeća Škotska, dok je Gruzija četvrta s četiri boda, koliko ima i treća Norveška. Na dnu je Cipar bez bodova.