Southampton sasvim blizu ispadanja iz Premierlige

epa10584449 Southampton's players react after Carlos Alcaraz scores his team's first goal during the English Premier League soccer match between Arsenal and Southampton at the Emirates Stadium in London, Britain, 21 April 2023.  EPA/NEIL HALL

EPA/NEIL HALL

U posljednjem susretu 35. kola engleske Premier lige nogometaši Nottingham Foresta su na domaćem terenu pobijedili s 4-3 Southampton koji je sasvim blizu ispadanja iz elite.

U derbiju začelja Nottingham Forest je upisao iznimno važne bodove s kojima je, barem zasad, pobjegao iz zone ispadanja. Southampton, posljednja momčad na ljestvici, ovim je porazom dodatno zaglavljen na samom dnu i sasvim je blizu ispadanja u drugoligaško društvo. Do kraja sezone Southamptonu igra samo teorija.

U uvodnom dijelu susreta domaći junak je bio Nigerijac Awoniyi koji je u 18. i 21. pogađao za 2-0 domaćina. Potom je Alcaraz smanjio na 1-2, a u smiraju prvog dijela Gibbs-White je realizirao jedanaesterac za 3-1 Nottingham Foresta.

U nastavku su gosti žestoko stisnuli suparnika, a Brazilac Lyanco je u 51. smanjio na 2-3. U 73. minuti domaćin je opet otišao na plus od dva pogotka kada je Danilo zabio za 4-2, a Southampton je jedino do kraja uspio smanjiti na konačnih 3-4 kada je Ward-Prowse realizirao jedanaesterac u 96. minuti.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car ostao je tijekom cijele utakmice na klupi za pričuve Southamptona, dok Mislav Oršić opet nije konkurirao za ogled.

U posljednjih deset prvenstvenih utakmica Southampton je upisao tri remija i čak sedam poraza.

Nottingham Forest je 16. na ljestvici i ima 33 boda. Bod manje ima Everton, dok po 30 imaju Leicester i Leeds. Na dnu Southampton ima tek 24 boda.

Premier liga, 35. kolo:

Nottingham Forest – Southampton 4-3 (Awoniyi 18, 21, Gibbs-White 44-11m, Danilo 73 / Alcaraz 25, Lyanco 51, Ward-Prowse 90+6-11m)

Brighton – Everton 1-5 (Mac Allister 79 / Doucoure 1, 29, Steele 35-ag, McNeil 76, 90+6)

Fulham – Leicester 5-3 (Willian 10, 70, Carlos Vinicius 18, Cairney 44, 51 / Barnes 59, 89, Maddison 81-11m)