Slovenac Primož Roglič osvojio zlato u utrci na kronometar, kod žena slavila Nizozemka Annemeik van Vleuten

epa09372972 Primoz Roglic of Slovenia celebrates winning in the Men's Road Cycling Time Trial at the Tokyo 2020 Olympic Games at the Fuji International Speedway in Oyama, Japan, 28 July 2021.  EPA/CHRISTOPHER JUE

EPA/CHRISTOPHER JUE

Nizozemka Annemeik van Vleuten i Slovenac Primož Roglič olimpijski su pobjednici u utrci na kronometar koju su biciklistice i biciklisti vozili u srijedu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Van Vleuten je do svog prvog olimpijskog zlata stigla u 38. godini s vremenom 30:13,49 minuta i velikom prednošću od 56,47 sekundi ispred drugoplasirane Švicarke Marlen Reusser. Treća je još jedna Nizozemka Anna van der Breggen, aktualna svjetska prvakinja, sa zaostatkom od 1:01.63.

Za Van Vleuten, trosutruku svjetsku prvakinju, ovo je druga medalja na ovim Igrama nakon što je u subotu u cestovnoj utrci osvojila srebro.

Roglič je do prvog mjesta stigao s vremenom 55:04.19. Srebro je u muškoj konkureniji osvojio Nizozemac Tom Dumoulin sa zaostatkom od 1:01.39 za pobjednikom, dok je Australcu Rohanu Dennisu, čiji je zaostatak za Rogličem 1:03.90, pripala bronca.