Slavlje Juventusa protiv Cagliarija, Genoa i Atalanta bez golova

epa09630045 Juventus’ Moise Kean (C) celebrates after scoring the 1-0 gol during the UEFA Champions League group H soccer match Juventus FC vs Malmo at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 08 december 2021.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Cagliari sa 2:0, dok su Genoa i Atalanta odigrali bez golova.

Torinska “Stara dama” je očekivano osvojila bodove protiv jednog od “davljenika”, međutim Juve se morao pomučiti kako bi slomio goste sa Sardinije.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Moisea Keana, a pobjedu Juventusa potvrdio je Filippo Bernandeschi u 83. minuti.

Juventusova je to četvrta pobjeda u zadnjih pet kola, uz jedan remi, dok je Cagliari upisao treći uzastopni poraz, te produžio niz bez ligaške pobjede na 12 kola.

U drugom susretu večeri Genoa i Atalanta su odigrali bez golova.

Gosti su pritiskali, bili bliže pobjedi, imali su čak 17 udaraca, a domaćin samo jedan, no ostalo je 0-0.

Genoi je to prvi bod nakon četiri uzastopna poraza, dok je momčad iz Bergama nakon poraza od Rome (1-4) odigrala skromnih 0-0 protiv jednog od kandidata za ispadanje.

Milan Badelj je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok Adrian Šemper nije ulazio u igru. Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 65. minute.

Na rasporedu je bila i utakmica Udinese – Salernitana, no otkazana je zbog pojave infekcija koronavirusom u posljednjeplasiranoj momčadi iz Salerna.

U srijedu je na rasporedu preostalih sedam utakmica 19. kola: Venezia – Lazio, Sassuolo – Bologna, Roma – Sampdoria, Hellas Verona – Fiorentina, Inter Milano – Torino, Empoli – AC Milan i Napoli – Spezia.

Juventus nakon ove pobjede ima 34 boda približivši se četvrtoplasiranoj Atalanti na četiri boda zaostatka. Na prve tri pozicije su Inter (43), Napoli (39) i Milan (39).

Na pozicijama koje vode u niži rang natjecanja su Genoa (11), Cagliari (10) i Salernitana (8).