Sjajni Bojan Bogdanović u visokom porazu Detroita od Milwaukeeja zabio 33 koša

Jan 23, 2023; Detroit, Michigan, USA; Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo (34) looks to pass the ball while being pressured by Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) in the first quarter at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Lon Horwedel-USA TODAY Sports Photo: Lon Horwedel/REUTERS

Lon Horwedel/REUTERS

Bojan Bogdanović zabio je Milwaukeeju 33 koša (5/8 za dva, 6/7 za tri koša) i bio najbolji strijelac utakmice međutim Bucksi su ipak vrlo uvjerljivo, s 150-130 pobijedili Detroit Pistonse. Za Bogdanovića ovo je drugi najbolji šuterski učinak sezone, više je zabio samo Lakersima protiv kojih je upisao 38 koševa, te deseta uzastopna utakmica u kojoj je na 20 ili više postignutih koševa.

Milwaukeeju se za ovu utakmicu nakon pet utakmica koje je propustio zbog ozljede vratio Giannis Antetokounmpo, Grk je upisao 29 koševa (8/15) i 12 skokova, kao i Khris Middleton koji nije igrao više od mjesec dana a protiv Detroita je za 15 minuta upisao osam koševa i četiri asistencije.

Nakon prvih 12 minuta Bucski su vodili 49-24 i tako ostali samo dva koša ispod NBA rekorda postignutih koševa u jednoj četvrtini. Detroit je s 12-37 najlošija momčad istoka, iza Houstona (11-36) druga najlošija momčad lige i protiv kompletnih Bucksa nije imao šanse. Napadački to nije izgledalo tako loše, Jalen Duren imao je 23 koša (9/13) i 15 skokova a Saddq Bey 21 koš (6/14) ali uz obranu koja prima toliko nema šanse za bolji rezultat.