ŠIMUNIĆ VRIJEĐAO BELA Žestoko priopćenje Rudeša: ‘Svjedoci smo čudnih propusta djelitelja (ne)pravde’

03.05.2024., Zagreb - SC Rudes, SuperSport HNL, 33. kolo, NK Rudes - NK Istra. Josip Simunic, Stipe Condric Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U prvom dvoboju 34. kola HNL-a nogometaši Gorice su na svom stadionu, nakon preokreta u drugom poluvremenu, svladali Rudeš 2-1 (0-1).

Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Alekse Latkovića, dok je u nastavku uslijedio preokret. Golove su za Velikogoričane postigli Ante Matej Jurić u 60. minuti, dok je konačnih 2-1 postavio Josip Mitrović devet minuta kasnije.

Gorica je time prekinula niz od četiri ligaška poraza te je privremeno skočila na sedmo mjesto ljestvice. Rudeš je upisao deveti prvenstveni poraz u nizu, kao i već 29. ukupno ove sezone.

GORICA OKRENULA RUDEŠ Josip Mitrović asistirao, zabio pa pocrvenio

U Rudešu su bili ogorčeni suđenjem Ivane Martinčić i njenih pomoćnika, a posebno ih je razljutila situacija iz sudačke nadoknade, kada je Alexander Munksgaard, prema procjeni sudaca, udarac Vinka Petkovića očistio s gol-linije. Igrači i klupa Rudeša smatrali su da je lopta prešla liniju te da je trebalo biti 2:2.

Rudešov trener Davor Mladina nije dao izjavu za medije poslije utakmice, a u prigovorima je prednjačio predsjednik kluba Josip Šimunić. VAR sudac Dario Bel prijavio ga je u službenom zapisniku, u kojem stoji da je Šimunić vrijeđao Bela riječima: “Pi*ka vam materina lopovska” i “Smeće lopovsko.” Bel je dodao i da je Šimunić upirao prstom u njega te galamio: “Svi ste vi lopovi!”

Priopćenje Rudeša objavljeno na Facebook-profilu kluba prenosimo u cijelosti:

“Nažalost, po tko zna koji put svjedoci smo čudnih propusta djelitelja (ne)pravde na koje smo već u puno navrata skretali pozornost.

Iako današnja utakmica našoj momčadi nije bila rezultatski značajna, zbog objektivnog informiranja nogometne javnosti moramo uputiti otvoreno pitanje: zašto djelitelji (ne)pravde na današnjoj utakmici nisu imali potrebu putem VAR sobe provjeriti je li u sudačkoj nadoknadi postignut pogodak? Zašto uopće onda postoji VAR soba i VAR tehnologija?

Kako se ovakvi ili slični propusti ne bi ponovili, tražimo i očekujemo od nadležnih da se pravovremeno reagira suspendiranjem onih koji nisu dorasli biti častan djelitelj pravde, jer samo će se tako otkloniti sumnja da postoje eventualni namjerni propusti i pristranost pri donošenju odluka.”