Serie A: Milan do boda protiv Udinesea tek u sudačkoj nadoknadi, iz penala

epa09050128 Udinese’s Ilija Nestorovski (L) and AC Milan’s Franck Kessie (2-L) react during the Italian Serie A soccer match between AC Milan and Udinese at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 03 March 2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Milana u srijedu navečer uspjeli su doći tek do boda protiv Udinesea, u susretu 25. kola Serie A. ‘Rossoneri’ su do boda stigli u ‘debeloj’ sudačkoj nadoknadi iz penala, te su propustili priliku približiti se vodećem Interu na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na samo bod zaostatka.

Udinese je poveo u 68. minuti preko Becaa. Gosti su bili pred pobjedom, ali Stryger Larsen je u posljednjoj, sedmoj minuti nadoknade neshvatljivo rukom odbio centaršut Rebića i ponudio Milanu priliku da spasi bod. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Kessie.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić za Milan je odigrao cijelu utakmicu.

Milan je drugi na ljestvici sa 53 boda, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Intera koji će u četvrtak gostovati kod Parme. Udinese je 11. sa 29 bodova.

Genoa i Sampdoria su u gradskom derbiju također odigrali 1:1. Povela je Genoa golom Zappacoste (52′), a izjednačio je Tonelli (77′). Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Genou, a Marko Pjaca u igru je ušao u 82. minuti. Mario Pašalić odigrao je 63 minute za Atalantu u pobjedi 5:1 nad Crotoneom.