SERIE A: Inter slavio u derbiju, Cagliari šokirao Napoli

epa07869462 Lazio's Felipe Caicedo (C) jumps for the ball against Danilo DAmbrosio (L) and his teammate Diego Godin (R) of Inter during the Italian Serie A soccer match between FC Inter and SS Lazio at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 25 September 2019.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

U derbiju petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Lazio sa 1-0 upisavši i petu pobjedu ove sezone. Za iznenađenje kola pobrinuo se Cagliari pobijedivši na gostovanju Napoli sa 1-0.

Novu pobjedu Interu donio je Danilo D’Ambrosio u 23. minuti utakmice.

Bila je to jedina prilika domaćina u prvom dijelu. S druge strane Lazio je imao tri fantastične prilike, no gosti nisu uspjeli svladati Samira Handanoviča. U 33. minuti je Correa sam izašao ispred slovenskog vratara, ali je promašio gol. Dvije minute kasnije ponovo je Correa pucao, ovoga puta Handanovič je sjajno reagirao. Baš kao i u 45. minuti kada je zaustavio udarac Bastosa.

Inter je svoju priliku dočekao u 60. minuti kada je Nicolo Barella izašao sam ispred Thome Strakoshe, ali je albanski vratar obranio. U nastavku akcije pucao je i Politano, ali je vratar rimskog sastava obranio i njegov udarac.

Marcelo Brzović je odigrao cijeli susret za Inter.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Cagliari koji je na gostovanju kod Napolija slavio sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Lucas Castro u 87. minuti na asistenciju Nahitana Nandeza. Minutu kasnije Napoli je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kalidou Kuolibaly. Marko Rog je igrao do 72. minute kada je umjesto njega u igru ušao strijelac Castro.

Fiorentina je napokon upisala pobjedu ove sezone. Na Artemio Franchijuje slavila protiv Sampdorije sa 2-1.

“Viole” su povele u 31. minuti golom Germana Pezzelle na asistenciju Francka Riberyja, a na 2-0 je povisio Federico Chieza u 57. minuti. Gosti, koji su od 54. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Jeison Murillo, smanjili su golom Federica Bonazzolija u 79. minuti. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu.

Atalanta je na stadionu Olimpico pobijedila Romu sa 2-0 nanijevši prvi poraz rimskom sastavu u posljednjih 20 utakmica.

Bila je to treća Atalantina gostujuća pobjeda ove sezone u talijanskom prvenstvu, dok je Roma upisala prvi poraz ove sezone nakon dvije pobjede i dva remija.

Pobjedu Atalanti, koja je u Ligi prvaka teško stradala na stadionu Maksimir izgubivši od Dinama (0-4), donijeli su Daniel Zapata (70) i Marten de Roon (90). Nizozemcu je za drugi gol asistirao Mario Pašalić. Mladi hrvatski veznjak je ušao u igru samo dvije minute ranije.

Za Romu je od 76. minute zaigrao Nikola Kalinić kojem su to bile prve minute u Serie A u dresu rimskog kluba. Dvije minute nakon ulaska u igru Kalinić je imao sjajnu priliku za izjednačenje, no njegov udarac obranio je Pierluigi Gollini.

Roma je posljednji poraz u svim natjecanjima upisala u ožujku prošle godine kada je na Olimpicu izgubila od Napolija sa 1-4. Nakon toga je nanizala 12 pobjeda i sedam neodlučenih rezultata.

U utorak je prvak Juventus na gostovanju pobijedio Bresciju sa 2-1.

Domaćini su poveli u 4. minuti pogotkom Alfreda Donnarumme, ali je Juventus uspio poravnati do poluvremena. U 40. minuti Dybala je izveo korner, a stoper Brescije Jhon Chancellor pogodio je vlastitu mrežu. Pobjedu Juventusu donio je Miralem Pjanić u 63. minuti prekrasnim pogotkom s ruba 16-erca.

Juventus je igrao bez Cristiana Ronalda, koji ima problema sa aduktorom. Također, trener Juvea Maurizio Sarri nastavio je ignorirati Marija Mandžukića, koji nije bio ni na klupi za pričuve.

Na ljestvici vodi Inter sa 15 bodova, Juventus ima 13, a Atalanta 10 bodova.

REZULTATI:
Roma - Atalanta        0-2 (Zapata 70, De Roon 90)
Fiorentina - Sampdoria 2-1 (Pezzella 31, Chiesa 57 / Bonazzoli 79)
Genoa - Bologna        0-0
Inter - Lazio          1-0 (D'Ambrosio 23)
Napoli - Cagliari      0-1 (Castro 87)
Parma - Sassuolo       1-0 (Bourabia 90+5-ag)
SPAL - Lecce           1-3 (Di Francesco 17 / Mancosu 11-11m, 73-11m, Calderoni 47)