Sassuolu tri boda u golijadi protiv Empolija

epa10996443 Sassuolo's forward Domenico Berardi (2-R) celebrates with team-mates after scoring the winning goal in the Italian Serie A soccer match Empoli FC vs US Sassuolo at Carlo Castellani Stadium in Empoli, Italy, 26 November 2023.  EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Nogometaši Sassuola odnijeli su pobjedu iz Empolija, gdje su sa 4-3 svladali istoimenog domaćina u utakmici 13. kola talijanske Serie A.

Caputo je doveo Empoli u vodstvo u 3. minuti iz kaznenog udarca, potom je Sassuolo došao do prednosti golovima Pinamontija (9) i Matheusa Henriquea (20), da bi za 2-2 na poluvremenu stijelac bio Fazzini (25). Berardi je iz kaznenog udarca donio prednost Sassuolu (66), Kovalenko je izjednačio na 3-3 u 86. minuti, da bi Berardi svojim drugim pogotkom (90+2) osigurao sva tri boda za goste.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Dramatično je bilo i u dvoboju Frosinonea i Genoe, u kojem je domaća momčad pobijedila s 2-1. Soule (34) je postigao vodeći pogodak za Frosinone, a četiri minute poslije izjednačio je Malinovski (38). Pobjedu Frosinoneu donio je Monterisi pogotkom u četvrtoj minuti sučevog dodatka (90+4).

Kapetan Genoe Milan Badelj igrao je do 88. minute.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa nogometaši Cagliarija odigrali su na svom terenu 1-1 protiv Monze. Cagliari je poveo golom Alberta Dosene u 10. minuti, a izjednačio je bivši igrač Lokomotive i Osijeka Mirko Marić u 61. minuti. Marić je ušao u igru samo četiri minute prije gola.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice: Roma – Udinese u 18 sati te derbi u kojem drugoplasirani Juventus dočekuje vodeći Inter od 20.45 sati.

Italija – 13. kolo
Cagliari – Monza 1-1 (Dossena 10 / Marić 61)
Empoli – Sassuolo 3-4 (Caputo 3-11m, Fazzini 25, Kovalenko 86 / Pinamonti 9, Matheus Henrique 20, Berardi 66-11m, 90+2)
Frosinone – Genoa 2-1 (Soule 34, Monterisi 90+4 / Malinovski 38)