Hajduk slavio na rasprodanoj Drosini!

26.11.2023., Pula: Stadion Aldo Drosina - nogometna utakmica SuperSport HNL, 16.kolo, Istra 1961 - Hajduk.

Sasa Miljevic / Pixsell

Hajduk je pogocima Emira Sahitija i Marka Livaje pred 8.606 gledatelja na rasprodanoj Aldo Drosini u Puli slavio protiv Istre 1961 rezultatom 0:2 (0:1).

Bili su tako došli do 12. pobjede u sezoni kojom su prednost pred Rijekom odnosno Dinamom uz jednu odnosno dvije odigrane utakmice više zadržali na pet i devet bodova razlike. Splitski klub je također šestom pobjedom u nizu zadržao maksimalan učinak u drugom mandatu Mislava Karoglana.

Zeleno-žuti su pak prekinuli pozitivan niz od dvije pobjede te su osmi put u sezoni travnjak napustili pognute glave. Za tjedan dana Hajduka na Poljudu očekuje sraz s Goricom dok će momčad Davida Catale na domaćem terenu odmjeriti snage s Varaždinom.

Gosti su zaprijetili već u 3. minuti kada je Krovinović ubacio iz kornera, a lopta se odbija do Livaje koji je snažno pucao s desetak metara, no pogodio je blok Blagojevića. Uslijedio je novi ubačaj iz kuta nakon kojeg je s prve stative glavom pored gola pucao Uremović.

Šest minute kasnije Sahiti je pronašao Pukštasa koji se ubacio iz drugog plana nakon čega je snažno pucao s desetak metara iskosa, a Majkić je loptu usmjerio preko grede.

Hajduk u vodstvo dolazi u 16. minuti kada je Diallo ubacio s lijeve strane, a lopta dolazi do Sahitija koji je snažnim prizemnim udarcem s osam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu za svoj treći gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Zeleno-žuti su uzvratili tri minute kasnije kada je Lisica probio po desnoj strani nakon čega je uposlio Maurića koji je s 18 metara pucao malo pored bliže stative.

U 23. minuti smo vidjeli nesportski potez Ercega koji se zabio u golmana Lučića kad je on već ispucao loptu, no njegov čin nije kažnjen od suca Čuline. Tri minute kasnije je uz aut liniju zaiskrilo između Sahitija i Devetaka. Naposljetku su žute kartone dobili Sahiti i Livaja.

Veliku šansu Hajduk je imao i u 35. minuti kada je Livaja s desne strane ubacio na prvu stativu odakle je pucao Dajaku, no Majkić se iskazao odličnom obranom. Uslijedio je potom novi pokušaj Dajakua nakon odbijene lopte, ali nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije Livaja je snažno pucao s desetak metara iskosa te je pogodio ravno u Majkića.

Pravo je čuda da je nakon niza prekršaja i prljavih poteza Ante Erceg dočekao kraj prvog poluvremena na travnjaku. Sudac Čulina mu je na koncu pokazao samo jedan žuti karton.

Mlinar je u 49. minuti iz kornera pronašao Ercega koji je sa sedam metara šutirao malo pored stative.

Tri minute kasnije Dajaku je ubacio s lijeve strane, a lopta je skliznula niz ruku Devetaka, no suci su smatrali da se ne radi o kažnjivoj situaciji.

Dobru šansu Istra je imala u 61. minuti kada je Vuk ubacio s lijeve strane, a Šarlija je propustio loptu do Ercega čiji udarac sa sedam metara je stoper Hajduka ipak uspio blokirati.

Nakon pogreške Iovua u 65. minuti Sahiti je uposlio Livaju koji je zaobišao Majkića, ali njegov udarac je ispred gol linije uspio zaustaviti Iovu koji je tako kompenzirao svoju prethodnu lošu reakciju.

Pet minuta kasnije Krovinović je nakon proboja po lijevoj strani povratnim dodavanjem tražio Pukštasa, a Marešić je prije njega stigao do lopte.

Nedugo potom uslijedio je višeminutni prekid uzrokovan dimnom zavjesom koja je stigla s tribine na kojoj je bila Torcida.

U 80. minuti Matheus je pokušao iznenaditi izravno iz kornera, ali Lučić je sigurno pokupio loptu. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je iz slobodnog udarca istu namjeru imao Sahiti, a učinak je i ovaj put bio isti, vratar Majkić nije se dao iznenadit.

Hujber je u 85. minuti oštro ubacio s desne strane, a Šarlija je nespretno odbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Čuića koji je atraktivno pucao s desetak metara, no njegov pokušaj je blokiran.

Brza kontra Hajduka u 87. minuti rezultirala je ubačajem Krovinovića s lijeve strane koji od bloka Iovua završava na ruci Hujbera nakon čega je sudac Čulina pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Livaja te je udarcem pod gredu došao do sedmog gola u prvenstvenoj sezoni čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Caktašem.

Kolo će biti zaključeno od 17:10 kada se sastaju Gorica i Rudeš.