Rijeka rutinski osvojila tri boda protiv Istre 1961

04.02.2024., Rijeka - SuperSport HNL 23/24, 21 kolo, stadion Rujevica, HNK Rijeka - NK Istra 1961.  Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic / Pixsell

Rijeka je pred 7.588 gledatelja na rasprodanoj Rujevici u sklopu 21. dionice SuperSport HNL-a bila bolja od regionalnog rivala Istre 1961 rezultatom 3:0 (2:0). Domaćinu su tri boda donijeli Veldin Hodža, Niko Janković i Mirko Marić, a pomogla im je i činjenica da su drugo poluvrijeme zbog isključenja Antonija Maurića igrali s igračem više.

Izabranici Željka Sopića su tako upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu i 13. ukupnu kojom su s dva boda prednosti pred Hajdukom zadržali vodeću poziciju na ljestvici. Momčad Davida Catale je pak 11. porazom ostala na pretposljednjem mjestu ljestvice. Rijeka će sljedećeg vikenda gostovati u Velikoj Gorici dok će Istra 1961 u Puli dočekati Osijeka.

Iz prvog ozbiljnijeg napada na utakmici Rijeka je došla u vodstvo. Pjaca se u 10. minuti na lijevoj strani driblingom odlično oslobodio Valinčića nakon čega je ubacio u peterac, a tamo je iz drugog plana natrčao Hodža te je ispred Kadušića sa četiri metra poslao loptu u gol. Mladom reprezentativcu to je bio prvijenac u aktualnoj sezoni.

Rijeka je prednost povećala u 34. minuti kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Niko Janković koji je tako upisao sedmi zgoditak. Prethodno je sudac Čulina nakon VAR intervencije i pregleda video snimke vidio da je Marešić poslije ubačaja iz auta Smolčića u šesnaestercu igrao rukom. Veznjak domaćih je odmah nakon realiziranog jedanaesterca zatražio izmjenu zbog ozljede, a priliku je dobio Petrović.

U posljednjoj minuti prvog dijela Zeleno-žuti su ostali s igračem manje. Isključen je Maurić koji je na centru igrališta napravio prekršaj nad Selahijem. Dojam je da se radilo o prestrogoj odluci suca Čuline kojem VAR ovog puta nije ponudio drugu šansu.

Novi pogodak u mreži gostiju kojim je postignut konačan rezultat vidjeli smo u 74. minuti kada je Smolčić uputio prizemni centaršut s lijeve strane koji je na šest metara iskoristio Mirko Marić te je udarcem iz prve matirao Majkića za svoj prvijenac u debiju u dresu Rijeke.

Kolo će od 17:15 u Maksimiru zaključiti ogled Dinama i Gorice.