Rijeka rješava rutinski, Rijeka gazi šampionski. Velika momčad. A ‘Le Fruq’… Kakav majstor!

HNK Rijeka, Lokalpatrioti Rijeka

Bilo bi podcjenjivački napisati ‘ s pola snage’, ali upravo je takav dojam ostavio ‘bijeli’ nogometni stroj u uvjerljivoj pobjedi u Kranjčevićevoj. Rudeš – Rijeka 0:3. Pašalić, Marić i Selahi strijelci. Fruk dirigent

Za početak PjacaGalešić na klupi, malo odmora nakon reprezentativnih obveza. Radeljić i Obregon imali su tri žuta pa su u stoperski par stali iskusnici MitrovićDilaver, a na ‘devetku’ Ivanović. I od prve minute oporavljenik Janković.

Grgić lakše ozlijeđen pa nije ni bio u zapisniku, a dva žuta kartona prije Jadranskog derbija imala su čak desetorice ‘Bijelih’, ali te stvari Željka Sopića ne opterećuju. Ide se utakmicu po utakmicu. I u svakoj na teren ide – najjači mogući sastav.

Marco Pašalić je u najavi ove utakmice rekao ‘Nema veze što me neće gol ni u klubu, ni u reprezentaciji. Nije to kriza zato što Rijeka pobjeđuje! Svejedno tko zabija golove’.

Pa dva dana kasnije – zabio gol. On je uredno načeo HNL fenjeraše, tom svojom sad već opjevanom ljevicom. Nakon manje od 8 minuta, sa 17-18 metara u lijevi donji kut. Lopta od vratnice u gol. Eugen Ciban nije mogao ništa.

Ne bi mogao ni Manuel Neuer. Igrala se 9. minuta Rijeka je povela 1:0.U 35′ ‘Paša’ je skoro zabio izravno iz kornera, a ne treba valjda ni spominjati da mu je loptu za njegov osmi ovosezonski gol dodao Toni Fruk.

To je bila Tonijeva 14. asistencija. Nije čudo da ga prati i PSG. Jer ljudi moji… ‘Le Fruq… Kakav je to igrač! Kakav majstor, kakav arhitekt nogometne igre. Užitak je gledati ga kako igra.

Na odmor se otišlo sa samo 0:1 jer Rijeka je totalno, uzduž i poprijeko (i očekivano) izdominirala Rudeš. S Pjacom na klupi. Velika, golema, ogromna je to razlika u kvaliteti.

Rudeš je već odavno zapravo ispao iz lige, a Rijeka stvari rješava rutinski, Rijeka gazi šampionski. Kao istinski velika momčad. Pa je ‘formalnost’ riješila u prvih deset minuta nastavka.

U 52′ su ušli maestro Marko Pjaca i golgeter Mirko Marić. Četiri minute kasnije Marić je na asistenciju Jankovića i uz očajno lošu reakciju zagrebačke obrane pogodio za riječkih 2:0, a nisu prošle ni tri minute do trećeg gola.

Lindon Selahi više ne zna nego, ako već ‘odluči’ biti strijelac, onda to napravi maksimalno efektno. Nakon onog voleja na Poljudu sad je legao i jedan u Ulici pjesnika.

Asistencija Mateja Mitrovića, minuta 56., rezultat 0:3 i… Do kraja se lagano ‘odadministriralo’ utakmicu. Za kakve se govori da su najteže jer je pobjeda unaprijed otpisana.

Ali Rijeka je to riješila baš onako – lako. Laganim trokorakom i uvjerljivim trijumfom.

Rijeka se u srijedu vraća na isto mjesto, igra polufinale kupa kod Lokomotive. A u narednom HNL kolu na, odavno rasprodanoj, Rujevici dočekuje Hajduk.

Ovako kako sad igra… Rijeci je svejedno gdje mora istrčati i tko joj je protivnik. No 1/2-finale kupa velika je stvar, a Lokosi barem pet puta opasniji od Rudeša. I to je tekma u kojoj nema popravnog. Nokaut-faza.

A onda… Jadranski derbi na Kvarneru. Ne samo za tron Jadrana nego i za tron hrvatskog nogometa. Poslije ove pobjede kod Rudeša na Poljudu su igrali HajdukDinamo.

A Rijeka ležerno i mirno gledala splitsko-zagrebački sraz. Sa sedam bodova prednosti. Tko je sljedeći?!

KAD ĆE KANTRIDA?! Dva tjedna prije Jadranskog derbija Rijeka prodala 80 posto ulaznica