Rijeka pronašla recept za Farmaceute

04.10.2020., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 07. kolo, HNK Rijeka - NK Slaven Belupo. Franko Andrijasevic Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 7. kola HT Prve lige Rijeka je pred 2.275 gledatelja na Rujevici slavila protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0 (0:0). Strijelci za momčad Simona Rožmana bili su Franko Andrijašević i Sandro Kulenović.

Bijeli su tako došli do treće prvenstvene pobjede dok su Faramceuti nakon šest odigranih utakmica ostali jedni prvoligaš koji do sada nije okusio slast pobjede.

Prva uzbuđenja na utakmici uslijedila su u 17. minuti kada vratar gostiju Filipović odlično brani udarce Kulenovića i Lončara.

Četiri minute potom Knoll je zamalo pobjegao obrani domaćih, ali u posljednjem trenutku ukazao se Capan koji je uspio ispred njega doći do lopte. Napadač gostiju je tom priliko tražio prekršaj na 17 metara, ali sudac Vučković nije se oglasio.

U 36. minuti s dvadesetak metara udarac je okušao i Čerin za još jednu obranu Filipovića.

Vratar Slaven Belupa je na razini i u 44. minuti kada brani udarac Andrijaševića s ruba kaznenog prostora koji je pucao nakon kombinacije s Lončarem.

Čerin je u 50. minuti s tridesetak metara pucao ravno u ruke Filipovića. Tri minute kasnije Pavičić je priredio slalom kroz obranu gostiju te pada u kaznenom prostoru nakon duela s Božićem, ali sudac Vučković nije smatrao da se radi o prekršaju.

Gosti su uzvratili preko Krstanovića koji glavom puca ravno u Nevistića nakon ubačaja Bogojevića.

U 57. minuti nakon ubačaja s desne strane Andrijaševića s pet metara nije dobro zahvatio loptu koju šalje pored vratnice.

Uslijedili su udarci Glavičića i Pavičića, ali vratari na obje strane nisu imali težak zadatak.

Faramceuti su najbolju priliku imali u 62. minuti kada Krstanović povratnom loptom pronalazi Godu koji neometan šalje loptu pored vratnice.

Minutu kasnije Kulenović je odlično uposlio Andrijaševića, ali ofenzivac Rijeke nije uspio iskontrolirati loptu. U 65. minuti Filipović brani i prizemni udarac Lončara.

Domaćini do gola dolaze u 68. minuti. Štefulj je uputio oštar udarac, a lopta se odbija od ruke Parackog koja je bila na prsima Andrijaševića i ulazi u gol Slavena. Službeno je gol pripisan Andrijaševiću.

Samo dvije minute kasnije Faramceuti su mogli doći do izjednačenja. Glavičić je odličnim ubačajem pronašao Krstanovića, ali njegov udarac paradom brani Nevistić.

U 80. minuti nakon ubačaja Tomečaka lopta u lakat pogađa Prcu, no Vučković i VAR nisu smatrali da se radi o kažnjivoj situaciji vrijednoj pokazivanja na bijelu točku.

Pavičić je bio blizu pogotka u 83. minuti, no za malo je sa 16 metara promašio okvir gola.

Sudac Vučković je u 90. minuti na intervenciju VAR-a odlučio pogledati duel Jeffrena i Lepinjice nakon kojeg je veznjak Rijeke završio u reklamama iz gol linije te je odlučio dosuditi kazneni udarac.

S 11 metara pucao je Kulenović te je zatresao mrežu prekinuvši svoj golgeterski niz koji traje otkad se iz Legije vratio u hrvatski nogomet.