Riiber pobijedio u nordijskoj kombinaciji. Četvrtim zlatom potvrdio dominaciju

epa10492494 Jarl Manus Riiber of Norway reacts after finishing the Nordic Combined Mixed Team Gundersen Normal Hill competition round at the FIS Nordic Skiing World Championships in Planica, Slovenia, 26 February 2023.  EPA/ANTONIO BAT

EPA/ANTONIO BAT

Norvežanin Jarl Magnus Riiber osvojio je naslov svjetskog prvaka u nordijskoj kombinaciji na SP u Planici u natjecanju koje se sastojalo od jednog skoka s velike skakaonice i utrke u skijaškom trčanju na 10 kilometara.

Riiber (25) je izveo najbolji skok u prvom dijelu natjecanja, a potom dominirao i u trkačkom dijelu te je ciljem stigao sa 1:01.4 minuta prednosti u odnosu na srebrnog sunarodnjaka Jensa Luraasa Oftebroa, dok je broncu osvojio branitelj naslova otprije dvije godine iz Oberstdorfa Austrijanac Johannes Lamparter sa 1:04.7 minuta zaostatka.

Riiber je trijumfom u subotu zaključio svoju dominaciju natjecanjem na ovom SP, ranije je osvojio pojedinačno zlato na maloj skakaonici i trčanju na 10km, a bio je i član zlatnih norveških ekipa u muškoj te mješovitoj štafeti. S četiri zlata osvojena u Planici, Riiber je stigao do ukupno osam svjetskih naslova u