RAZRIJEŠENE SVE NEPOZNANICE Gorica slavljem protiv Istre 1961 dohvatila sedmo mjesto

24.05.2024., Velika Gorica - SuperSport Prva HNL, 36. kolo, HNK Gorica - NK Istra 1961. Marko Soldo

Matija Habljak / Pixsell

Gorica je 2:0 (0:0) pobjedom protiv Istre 1961 zaključila sezonu na sedmom mjestu ljestvice SuperSport HNL-a. Golovima Jurice Pršira i Marka Solde svladali su Zeleno-žute te su ih preskočili na tablici. Ovim ishodom razriješene su sve dvojbe oko konačnog poretka te je Varaždinu pripala šesta pozicija.

Izabranici Paola Tramezzanija su veći dio utakmice bili bolji suparnik. Čak su početkom drugog dijela preko Matea Lisice zatresli mrežu domaćina, no pogodak nakon sugestije iz VAR sobe nije priznat. Momčad Rajka Vidovića je vjetar u leđa dobila nesmotrenim potezom Marija Čuića koji je zaradio drugi žuti karton, a brojčanu nadmoć su na koncu uspjeli i konkretno iskoristiti.

Prvo poluvrijeme je donijelo terensku inicijativu Istre i samo jednu ozbiljniju priliku i to u 25. minuti kada je Ekong pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla malo pored suprotne vratnice.

Na početku drugog dijela gosti su uspjeli zatresti mrežu Gorice, no pogodak Lisice u 49. minuti nakon VAR intervencije nije priznat jer je u početku akcije Vuk napravio prekršaj nad Mrzljakom.

Od 66. minute Zeleno-žuti su igrali s igračem manje jer je drugi žuti karton zbog zakašnjelog starta na Mrzljaku dobio Čuić.

Brojčanu nadmoć domaćin je iskoristio u 75. minuti kada je Jurić odlično proigrao Pršira, a on je snažnim udarcem lijevom nogom s desetak metara poslao loptu u gornji desni kut Majkićeva gola. Veznjak Gorice je tako upisao treći pogodak u sezoni.

Samo tri minute kasnije Istra je imala odličnu šansu da se vrati u rezultatski egal. Vuk je s lijeve strane oštrim dodavanjem proigrao natrčalog Ekonga, no on je sa šest metara šutirao malo pored bliže stative.

U 83. minuti Jurić se pored Iovua izborio za udarac sa sedam metara, no od bloka gostujućeg stopera lopta odlazi pred vratnice.

U sudačkoj nadoknadi je s dvadesetak metara pucao Ekong, a golman Radošević je uz mannje probleme uspio sačuvati loptu u naručju.

Konačan rezultat utakmice je u 95. minuti postavio Marko Soldo koji je iskoristio veliku pogrešku Marešića te je udarcem s desetak metara poslao loptu pored Majkića za svoj također treći zgoditak u sezoni.

Posljednje ovosezonsko kolo nastavlja se sutra kada se od 17 sati sastaju Varaždin i Osijek dok u 19:10 kreće dvoboj Lokomotive i Hajduka.