Ragbijaši splitske Nade prvaci i 17. put zaredom

Zagreb: RK Nada osvojila Prvenstvo Hrvatske u rugbyju 17. put zaredom 15.12.2018., Zagreb -  Finale Prvanstva Hrvatske u ragbiju, HARK Mladost - RK Nada. Rugby Nada Split je prvak Hrvatske! U finalu su dobili Mladost iz Zagreba rezultatom 25:22.

Ragbijaši splitske Nade osvojili su 17. naslov prvaka Hrvatske u nizu nakon što su u odlučnoj utakmici za naslov pobijedili u Zagrebu Mladost s 25-22.

Dvoboj je izravno odlučivao o naslovu, a nakraju su se radovali Splićani.

U izjednačenoj utakmici dostojnoj finalnog derbija, poeni su se nizali naizmjence na obje strane; prva je već u 3. minuti povela Nada, polaganjem Darija Jurčevića i uspješnim pretvaranjem Luke Rossa, a samo minutu kasnije Mladost smanjuje razliku preko Stojanovskog. Zgodicima Vlajčevića i Rossa iz kazne te još jednim polaganjem Biškića na strani Mladosti, na poluvrijeme se odlazi s vodstvom Nade 15-12.

Mladost je do 73. minute vodila s 22-18, no Nada je zahvaljujući kapetanu Krešimiru Čoriću uspjela preokrenuti i slaviti s 25-22.

Zagrepčani su regularni dio prvenstva završili kao vodeći, ali u presudnoj utakmici nisu uspjeli osvojiti prvi naslov prvaka.