Pukštas ponovno donio Hajduku slavlje u derbiju

30.07.2023., Split - SuperSport HNL, 02. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka. Rokas Pukstas Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj / Pixsell

Hajduk je nakon slavlja protiv Dinama u Zagrebu upisao još jednu pobjedu u derbiju. Ovaj put je u sklopu 2. kola SuperSport HNL-a pred 32.548 gledatelja slavio na Poljudu protiv jadranskog rivala Rijeke rezultatom 1:0 (0:0). Kao i u Maksimiru dvoboj je odlučio pogodak mladog Amerikanca Rokasa Pukštasa.

Bili su tako uz Osijeka jedina momčad koja je nakon dva kola na maksimalnom učinku dok su izabranici Sergeja Jakirovića zabilježili prvi poraz u sezoni. Momčad koju vodi Ivan Leko je slobodna idućeg vikenda jer je Osijek iskoristio pravo na odgodu utakmice dok će Rijeka nakon uzvrata s kosovskim Dukagjinijem dočekati regionalnog rivala Istru 1961.

Rijeka je blizu gola bila u 2. minuti susreta kada je Fruk na centru oduzeo loptu Krovinoviću nakon čega je pucao s dvadesetak metara, a od bloka Šarlije lopta se odbila u stativu.

U 20. minuti Čabraja je prebacio loptu preko živog zida iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, no nije bio dovoljno precizan.

Domaćin je prvi put zaprijetio pet minuta kasnije kada nakon ubačaja Melnjaka pokušaj Livaje iz voleja sa sedam metara iskosa brani Labrović, a u nastavku akcije udarac Melnjaka je uspio blokirati Mitrović.

Odjidja je u 37. minuti nezgodno ubacio na drugu stativu iz slobodnog udarca te je vratar Labrović bio prisiljen na intervenciju kojom je paradom odbio loptu u korner.

Minutu kasnije Livaja je odlično proigrao Pukštasa koji se ubacio iza leđa obrane Rijeke, no njegov udarac s desetak metara brani kapetan gostiju. U nastavku akcije Melnjak je povratnim dodavanjem pronašao Odjidju koji je s 15-ak metara loše zahvatio loptu.

U 39. minuti Sahiti je ubačajem pronašao Livaji čiji udarac iz srca kaznenog prostora također brani Labrović nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe napadača Hajduka.

Ferro je u drugoj minuti sudačke nadoknade dijagonalnim ubačajem pronašao Livaju, a njegov udarac sa šest metara iskosa prolazi malo pokraj suprotne stative.

30.07.2023., Split – SuperSport HNL, 02. kolo, HNK Hajduk – HNK Rijeka. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je u vodstvu od 50. minute. Nakon ubačaja iz kornera Odjidje Šarlija je udarcem glavom s vrha peterca zatresao gredu, a nakon odbijene lopte Labrović odlično brani snažan udarac Ferra. U nastavku akcije Moufi je pucao s ruba kazenog prostora, a usamljeni Pukštas je sa šest metara skrenuo loptu kroz noge vratara Rijeke.

Domaćin je opasan i u 56. kada je Sahiti petom proigrao Livaju čiji prvi udarac blokira Čabraja, a novi pokušaj odlazi pored stative.

Rijeka se javila u 77. minuti i to preko Grgića koji je s dvadesetak metara iskosa opasno šutirao malo pored suprotne stative. Isti igrač je probao sa slične pozicije i u 89. minuti, a ovaj put se blokom iskazao Šarlija.

Gosti su u posljednjim minutama utakmice bili aktivniji na travnjaku, no to im nije donijelo nikakvu konkretniju šansu pred golom Lučića.