PSG porazio Rennes, prekid u Montpellieru zbog petarde: “Diawa je bio ozbiljno traumatiziran”

epaselect epa10900533 Lucas Hernandez (L) of PSG celebrates with teammate Marquinhos after scoring during the UEFA Champions League Group F match between Newcastle United and Paris Saint-Germain in Newcastle, Britain, 04 October 2023.  EPA/PETER POWELL

EPA/PETER POWELL

U derbiju osmog kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Rennes sa 3-1 nanijevši domaćinu prvi poraz ove sezone.

Nakon remija s Clermontom i poraza od Newcastle Uniteda, PSG je ostvario pobjedu.

Parižani su poveli u 32. minuti golom Vitinhe, a četiri minute kasnije je Achraf Hakimi pogodio za 2-0. Amine Gouiri je smanjio u 56. minuti, da bi pobjedu gostiju potvrdio Randal Kolo Muani u 58. minuti.

Kolo je obilježio incident navijača u Montpellieru gdje je utakmica između istoimenog kluba i Clermonta prekinuta u šestoj minuti nadoknade kada je gostujući vratar Mory Diawa pogođen petardom. Na usporenoj snimci se moglo vidjeti kako je petarda eksplodira vrlo blizu stopala gostujućeg vratara koji je na nosilima iznesen s terena, a sudac Florent Batta je prekinuo utakmicu. Do prekida je Montpellier vodio sa 4-2.

“Sudac je nakon konzultacija s klupskim liječnikom Clermonta prema kojem je Diawa bio ozbiljno traumatiziran, odlučio definitivno prekinuti susret,” poručili su iz Montpelliera.

Dodajmo i kako je Lyon nastavio s razočaravajućim rezultatima nakon što je kod kuće odigrao 3-3 protiv Lorienta ostavši u zoni ispadanja. Gosti su poveli u 16. minuti golom Eli Juniora Kroupija, no Lyon je do kraja poluvremena uspio okrenuti rezultat s tri gola, a strijelci su bili Ernest Nuamah (21) i Alexandre Lacazette (22, 41-11m).

Ipak, Lorient je u nastavku uspio izjednačiti. Kroupi je u 54. minuti smanjio, da bi Darlin Yongwa u 79. minuti izjednačio na 3-3. Za Lyon je cijeli susret odigrao Dejan Lovren, dok Duje Ćaleta-Car nije ulazio u igru. Lyon se trenutačno nalazi na 17. mjestu sa svega tri boda, pet manje od zone spasa.

U prvom nedjeljnom susretu Marseille je pobijedio Le Havre sa 3-0 prekinuvši niz od sedam susreta bez pobjede. Marseille je zadnju pobjedu ostvario 28. kolovoza protiv Bresta, a potom je spojio pet ligaških i dva europska susreta bez slavlja.

Golove za OM zabili su Arouna Sangante (18-ag), Pierre-Emerick Aubameyang (21) i Ismaila Sarr (84). Gosti su od 40. minute igrali bez isključenog Rassoula Ndiayea. Marseille je ovom pobjedom napredovao na šesto mjesto sa 12 bodova, dok je Le Havre na 13. mjestu s devet bodova.

Na vrhu ljestvice je Monaco sa 17 bodova, Nica je druga sa 16, a PSG i Brest imaju po 15 bodova.