Prvijenac Jakova Puljića u dresu Jagiellonije

19.10.2019., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Rijeka. Puljic Jakov. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

U utakmici 28. kola poljske elitne lige Jagiellonia je na svom terenu u Bialystoku odigrala neriješenih 2-2 (0-1) s Wislom iz Plocka, a bod domaćinu donio je donedavni nogometaš Rijeke Jakov Puljić.

Gosti su do rezultatske prednosti došli pogotkom Cilliana Sherdiana u 29. minuti, a s tim se rezultatom i otišlo na pauzu.

U nastavku Wisla iz kaznenog udarca u 61. minuti preko Dominika Furmana dolazi do dva pogotka prednosti. Šest minuta poslije Bartosz Bida postiže pogodak za 1-2, a konačnih 2-2 i bod svojoj momčadi donio je Puljić pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. 26-godišnji Vinkovčanin mrežu je zatresao iz slobodnog udarca s nekih dvadeset metara uz dosta sreće jer se lopta odbila od suparnika u živom zidu i tako prevarila vratara Thomasa Dahnea.

Puljić je tako u svom sedmom nastupu za Jagielloniju (u koju je stigao u transferu vrijednom pola milijuna eura u veljači iz Rijeke) postigao prvijenac, a osim njega za momčad bivšeg trenera Dinama Ivayla Peteva od početka susreta igrao je stoper Ivan Runje te Zoran Arsenić, koji je igru napustio na poluvremenu.