‘Probudili’ se pod Hodgsonom: Crystal Palace deklasirao Leeds

epa10553851 Gabriel Jesus of Arsenal FC scores a penalty during the English Premier League soccer match between Arsenal London and Leeds United in London, Britain, 01 April 2023.  EPA/Daniel Hambury EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Daniel Hambury

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Crystal Palace je na gostovanju deklasirao Leeds United sa 5-1.

Londonski klub se ovom pobjedom na šest bodova udaljio od zone ispadanja, dok je Leeds United ostao na 16. mjestu s dva boda više od zone ispadanja.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Patricka Bamforda, no uslijedio je veliki obrat. Marc Guehi je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio, a u nastavku susreta gosti su zabili čak četiri gola. Strijelci su bili Jordan Ayew (53, 77), Eberechi Eze (55) i Odsonne Edouard (69).

Sjajnu predstavu pružio je i Michael Olise koji je imao tri asistencije.

Druga je to uzastopna pobjeda Crystal Palacea otkako je kormilo preuzeo iskusni Roy Hodgson, a zanimljivo u te dvije utakmice Palace je zabio sedam golova koliko i u 14 susreta prije toga.

Crystal Palace s tri nova boda drži 12. mjesto na ljestvici sa 33 boda, dok je Leeds United na 16. mjestu sa 29 bodova, dva više od zone ispadanja.

Na vrhu je Arsenal sa 72 boda, no “Topnike” večeras još očekuje gostovanje kod Liverpoola. Drugi je Manchester City sa 67 bodova, a Newcastle United na trećem mjestu ima 56 bodova, kao i ManU na četvrtoj poziciji.