Primera: Pobjede Osasune i Betisa, Barceloni samo bod

epa10799019 Villarreal's defender Jorge Cuenca (C) heads to score the 1-1 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Villarreal CF and Real Betis, in Villarreal, Spain, 13 August 2023.  EPA/Andreu Esteban

EPA/Andreu Esteban

U posljednjem nedjeljnom dvoboju prvog kola španjolske LaLige Getafe i Barcelona su odigrali utakmicu bez pogodaka, ali uzbuđenja nije nedostajalo.

Aktualni španjolski prvak je od 42. minute bio s igračem manje, zbog crvenog kartona Raphini. No, Mata je na drugoj strani dobio drugi žuti karton u 57. minuti. Barcelona je u 70. minuti ostala bez trenera, jer je isključen Xavi Hernandez. Katalonci nisu uspjeli materijalizirati veliku nadmoć, a sigurno će imati dosta prigovora na odluke glavnog suca Grada.

Osasuna je u novu sezonu ušla pobjedom 2-0 na gostovanju kod Celte Vigo. Garcia je u 24. minuti postigao vodeći pogodak nakon što je domaći vratar odbio loptu u prečku nakon udarca glavom hrvatskog reprezentativca Ante Budimira. Konačnih 2-0 postavio je Gomez u 74. minuti. Budimir je osim velike uloge kod vodećeg pogotka u petoj minuti pogodio vratnicu. Zamijenjen je u 79. minuti.

Veliku pobjedu ostvario je i Betis na gostovanju kod Villarrela. Perez je u 20. minuti doveo seviljsku momčad u vodstvo. Cuenca je u 61. minuti izjednačio, da bi sva tri boda Betisu donio Willian Jose pogotkom u petoj minuti sučevog dodatka.