PRIMERA Halilović asistent u pobjedi Las Palmasa

epa06198795 Las Palmas' Argentinean striker Jonathan Calleri celebrates after scoring a goal  during the Spanish Primera Division soccer match between Malaga CF and UD Las Palmas at La Rosaleda stadium in Malaga, southern Spain, 11 September 2017.  EPA/Jorge Zapata

Hrvatski veznjak Alen Halilović bio je asistent za prvi pogodak Las Palmasa konji je u posljednjoj utakmici 3. kola španjolskog nogometnog prvenstva kao gost svladao Malagu sa 3-1 (1-0).

Halilović je u posljednjoj minuti prvoga poluvremena odlično uposlio Jonathana Vieru koji je doveo “kanarince” u vodstvo. Domaći su izjednačili već u 48. minuti golom Diega Gonzaleza, da bi Halilović propustio veliku priliku dovesti svoju momčad u vodstvo u 63. minuti. Njegov udarac sa samo 10-ak metara domaći vratar je uspio odbiti u gredu, a samo minutu potom Halilović je izašao iz igre.

Las Palmas je do prve pobjede u sezoni stigao golovima Callerija u 69. i Remyja u 88. minuti.

S prvim bodovima u sezoni Las Palmas je skočio na 14. mjesto na ljestvici, dok je pretposljednja Malaga ostala bez bodova, kao i posljednji Alaves.

Na ljestvici vode Barcelona i Real Sociedad sa po devet bodova.