Premierliga: Manchester Cityju bod na Anfieldu

epa09503696 Kevin De Bruyne (C) of Manchester City and teammates warm up for the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Manchester City in Liverpool, Britain, 03 October 2021.  EPA/Andrew Yates EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Andrew Yates

U derbiju 7. kola engleske Premier lige Liverpool i Manchester City su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 2-2 (0-0).

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a momčad Pepa Guardiole uspjela je dvaput uhvatiti zaostatak za izabranicima Juergena Kloppa. Sadio Mane je u 59. minuti doveo Liverpool u vodstvo, ali je najveći dio posla obavio asistent Mohamed Salah koji je osvojio loptu u svojoj polovici, sjurio se po boku i pravovremeno uposlio strijelca koji je poslao loptu u mrežu pokraj gostujućeg vratara Edersona.

City je izjednačio u 70. minuti, kad je Gabriel Jesus poslužio Phila Fodena, a ovaj snažnim i preciznim udarcem svladao domaćeg vratara Alissona.

Liverpool je ponovno došao u vodstvo u 76. minuti, kad je Mo Salah uspio pronaći prostor između trojice gostujućih igrača i preciznim udarcem poslati loptu u desni donji kut.

Samo pet minuta su domaći imali tri boda u rukama. Obrana Liverpoola u 81. minuti nije uspjela rasčistiti situaciju pred svojim golom, na odbijenu loptu natrčao je De Bruyne i pucao s ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu prema golu dirala i Joela Matipa te završila u mreži.

Mogao je Liverpool i treći put do vodstva u 87. minuti, kad je Fabinho s tri metra poslao loptu prema nebranjenoj mreži, ali se odnekud stvorio Rodri i spriječio siguran pogodak.

Liverpool je s 15 bodova na drugom mjestu, s bodom manje od vodećeg Chelseaja, dok je Manchester City na trećoj poziciji i predvodi skupinu od četiri kluba sa 14 bodova u kojoj su još Manchester United, Everton i Brighton.

U dvoboju na londonskom Olimpijskom stadionu West Ham je doživio drugi domaći poraz u ovoj sezoni Premier lige, a svladao ga je povratnik u elitno društvo Brentford s 2-1.

Mbeumo je goste doveo u vodstvo u 20. minuti. Bowen je izjednačio u 80. minuti, da bi pobjedu “Pčelama” donio Wissa u četvrtoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

Leicester je na gostovanju kod Crystal Palacea propustio dva pogotka prednosti i osvojio samo bod. Golovima Iheanacha (31) i Vardyja (37) “Lisice” su vodile 2-0 na poluvremenu. U drugom dijelu su Olise (61) i Schlupp (72) donijeli bod Palaceu.

Tottenham je na svom stadionu svladao Aston Villu s 2-1. Hojbjerg (27) i Lucas (71) bili su strijelci za Spurse, a Watkins (67) za Aston Villu.