Premierliga: Arsenal slavio protiv Burnleyja, Manchester United jedva protiv Lutona

epa10970202 Gabriel Osho (C) of Luton Town in action against Rasmus Hojlund of Manchester United during the English Premier League soccer match between Manchester United and Luton Town FC, in Manchester, Britain, 11 November 2023.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Arsenala ostvarili su domaću pobjedu u 12. kolu engleske Premier lige, na svom su Emirates stadionu svladali Burnley 3-1.

Arsenal se tako na vrhu ljestvice bodovno izjednačio s Manchester Cityjem, no aktualni engleski prvak iz Manchester ima utakmicu manje. Arsenal je protiv Burnleyja, pretposljednje momčadi na ljestvici, poveo u nadoknadi prvog dijela, a strijelac je bio Trossard.

Gosti su izjednačili golom Brownhilla u 54. minuti, ali su potom gostujuću mrežu pogađali Saliba u 57. i Zinčenko u 74. minuti za konačno 3-1 slavlje. U završnici susreta Arsenal je ostao s igračem manje nakon isključenja Portugalca Fabia Vieire.

Neuvjerljive igre Manchester Uniteda se nastavljaju, ali je unatoč tome ovaj put slavio. Na Old Traffordu su „crveni vragovi“ svladali novog prvoligaša Luton 1-0, a jedini je gol dao Šveđanin Lindelof u 59. minuti. Manchester United je trenutačno šesti na ljestvici.

Everton je u gostima pobijedio Crystal Palace 3-2. Domaćin se vraćao iz rezultatskog minusa dva puta, ali je ostao bez odgovora nakon što je Gueye u 86. zabio za slavlje Evertona. Prije toga su strijelci za domaćina bili Eze i Edouard, a za goste Mikolenko i Doucoure. Everton se popeo na 14. mjesto.

U prvom susretu 12. kola veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Wolverhamptona koji su s 2-1 svladali Tottenham. Tottenham je poveo već u trećoj minuti golom Brennana Johnsona te je vodio sve do 91. minute. Novom pobjedom Tottenham je opet mogao preuzeti prvo mjesto na ljestvici, ali ne da nije uspio u tome, već je ostao bez ičega na ovom gostovanju.

U 91. minuti je džoker s klupe, Španjolac Pablo Sarabia, odlično primio ubačaj i još ljepše okončao akciju golom za 1-1, a potom je u 97. Sarabia asistirao, a gol za 2-1 Wolverhamptona postigao Lemina.

Ostatak utakmica ovog kola igra se u nedjelju, a parovi su Aston Villa – Fulham, Brighton – Sheffield United, Liverpool – Brentford, West Ham – Nottingham Forest i Chelsea – Manchester City.

Premier liga, 12. kola:

Arsenal – Burnley 3-1 (Trossard 45+1, Saliba 57, Zinčenko 74 / Brownhill 54)

Crystal Palace – Everton 2-3 (Eze 5-11m, Edouard 73 / Mikolenko 1, Doucoure 49, Gueye 86)

Manchester United – Luton 1-0 (Lindelof 59)

Wolverhampton – Tottenham 2-1 (Pablo Sarabia 90+1, Lemina 90+7 / Johnson 3)