Premier liga: Guimaraes u 95. minuti donio pobjedu Newcastleu

Nogometaši Newcastlea pobijedili su  u susretu 33. kola engleske Premier lige na svom terenu Leicester City s 2:1. Pobjedu “Svrakama” donio je Bruno Guimaraes svojim drugim pogotkom na utakmici u petoj minuti sudačke nadoknade.

Leicester je poveo golom Lookmana (19), da bi junak susreta Portugalac Guimaraes izjednačio u 30. minuti.

Newcastle je upisao devetu pobjedu u prvenstvu i s 37 bodova zauzima 14. mjesto na tablici, a Leicester je na devetom mjestu s 40 bodova.

West Ham i Burnley su u Londonu remizirali 1-1. Vout Vorghost donio je vodstvo Burnleyju golom u 33. minuti, a izjednačio je West Ham preko Thomasa Souceka u 74. minuti. Nikola Vlašić je igrao za domaćine do 68. minute.

West Ham je sedmi na ljestvici s 52 boda, dok je Burnley na 18. poziciji s 25 bodova.

1. Manchester City 31 23 5 3 72:20 52 74

2. Liverpool 31 22 7 2 79:22 57 73

3. Chelsea 30 18 8 4 64:23 41 62

4. Tottenham Hotspur 32 18 3 11 56:38 18 57

5. Manchester United 32 15 9 8 52:44 8 54

6. Arsenal 31 17 3 11 45:37 8 54

7. West Ham 33 15 7 11 52:43 9 52

8. Wolverhampton Wanderers 32 15 4 13 33:28 5 49